Росія краде український газ у Чорному морі

Росія продовжує експлуатувати так зване Одеське родовище газу, яке розташоване у виключній (морській) економічній зоні України в Чорному морі. Біля робочої газодобувної станції патрулює ракетний катер ЧФ РФ, повідомили в пресслужбі Держприкордонслужби України 

Факти провадження Росією незаконної діяльності біля узбережжя Одеси зафіксували службовці Морської охорони ДПСУ, підійшовши до родовища на відстань 5 морських миль під час планового патрулювання.

В Одеському родовищі за допомогою тактичної групи кораблів Морської охорони ДПСУ та прикордонної авіації були виявлені та розпізнані самопіднімальні плавучі бурові установки “Україна”, перейменовані Росією на “Крим-1” і “Таврида”. На обидвох установках помічені ознаки продовження промислової діяльності та підняті прапори країни-агресора.

 На запит корабля Морської охорони ДПСУ щодо мети перебування в економічній зоні України екіпаж російського ракетного катера відповів, що здійснює охорону економічних інтересів Російської Федерації та попередив, щоб українські прикордонники не наближалися до родовища ближче, ніж на відстань однієї морської милі.

Росія під прикриттям військових кораблів краде український газ в Чорному морі

Морська охорона Державної прикордонної служби України продовжує фіксацію та збирання інформації про незаконну діяльність Росії в морській економічній зоні України під прикриттям бойових кораблів ЧФ РФ.

Зазначимо, що подібні факти, зафіксовані Морською охороною ДПСУ з 2014 року, лягли в основу доказової бази під час розгляду третейським судом у Гаазі експропріації активів НАК “Нафтогаз України” та її дочірніх підприємств, ща була визнана незаконною.