Рейдерське захоплення фермерського господарства закінчилося стріляниною

Рейдерське захоплення фермерського господарства в селі Занки Зміївського району Харківської області закінчилося стріляниною: поранено четверо осіб, включно з поліцейським.

Про це йдеться в повідомленні Всеукраїнського аграрного ради.

“8 вересня група зі 150 осіб спортивної статури в балаклавах заїхала на територію елеватора, який належить ФГ “Строгого О.Ф” в Зміївському районі Харківської області. Вони закрили ворота, заблокували вхід і вихід, почали навантажувати свої автомобілі зерном з елеватора і намагалися вивезти його в невідомому напрямку. Свої дії пояснили тим, що підприємство наразі належить новим власникам”, – розповів голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун.

Він повідомив, що одночасно на поля підприємства заїхала сільськогосподарська техніка та почала збирання врожаю. Власники і працівники елеватора намагалися перешкодити цьому, а також вивезенню зерна з елеватора.

Про зміну власників на фермерському підприємстві ніхто не знав, розповів представник ФГ “Строгого О.Ф” Денис Строгий.

“Я дізнався, що державний реєстратор вніс зміни в корпоративні права, змінив власника, керівника і назву підприємства після рейдерського захоплення”, – сказав він.

7 вересня 2018 року нотаріус Олександр Драгін на підставі підроблених документів про перехід права власності на корпоративні права вніс запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, відповідно до якого була змінена назва ФГ “Строгого О.Ф.” на ФГ “Слобожанські лани”.

Його власницею стала Олена Маруняк, зареєстрована у Горлівці. Відповідно до підроблених документів, Олександр Строгий нібито передав їй свою частку, чого в дійсності не відбулось, йдеться в повідомленні.

За словами Дикуна, за захопленням корпоративних прав на фермерське господарство стоять рейдери з так званої “ДНР”.

Рейдерське захоплення фермерського господарства закінчилося стріляниною

“Зверніть увагу, мешканець “ДНР” “рейдернув” аграрне підприємство на території України через нечесного державного реєстратора. Це питання вже має відношення до Служби безпеки України, адже це економічна війна, яка нас знищує”, – зазначив він.

Радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол зазначив, що за фактом захоплення фермерського господарства порушено кримінальну справу, правоохоронні органи працюють в рамках своїх повноважень.

Як повідомляє Укрінформ, підприємство ФГ “Строгого О.Ф” обробляє 6 тис. га землі, вирощує кукурудзу, сою, буряк, соняшник, ячмінь, горох. Нещодавно побудували елеватор, де зберігається 7 тис. тонн ячменю і пшениці. Дане підприємство платить від 3 до 5 тис. грн податків за гектар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *