Разумков: ФОПи як працювали, так і працюватимуть

На думку спікера парламенту, нові закони про ФОПих не вплинуть на чесних підприємців. Глава Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що закони №1053-1 і N1073 про реєстрацію розрахункових операцій та кешбек не є тиском на ФОПів, а дозволять вивести ринок з тіні. Про це Разумков сказав в інтерв’ю Цензор.Нет.

“Нам кажуть – чому ви займаєтеся спробою натиснути на ФОПи – це абсолютно не відповідає дійсності. ФОПи як працювали, так і працюватимуть. Навпаки їм сьогодні зробили умови, що буде піднято ліміт до 2,5 млн грн для другої групи і будуть знижені штрафи . І якщо ти чесний ФОП, який займається бізнесом, будь ласка, працюй далі “, – зазначив спікер парламенту.

“А ми ж усі бачимо, як працюють ресторани, як працюють великі фірми, які займаються реалізацією побутової техніки – все записано на ФОПів. Це механізм не платити податки. Несплата податків – це мінус пенсії, мінус зарплати вчителям”, – додав він.

На думку Разумкова, ініціаторами законів і Слугою народу, з медійної точки зору, була допущена помилка: “… ми йшли, не звертаючи увагу на піар”.

А є ціла плеяда законів, яка допомагає детінізації ринку, починаючи від цих законів, які дають можливість прибрати напівшахрайську схему, коли великий бізнес прикривається ФОПами “, – сказав глава ВР.

Верховна Рада зобов’язала підприємців II-IV груп єдиної системи оподаткування застосовувати РРО з 1 жовтня 2020 року для ризикових галузей (реалізація складної побутової техніки, що підлягає гарантійному ремонту, ювелірних виробів, вживаних товарів (в магазинах), а також кафе, ресторани), і з 2021 року – для інших. При цьому річний ліміт доходу для другої групи підвищений з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн, а замість традиційних РРО дозволено застосовувати програмні.
Після прийняття законопроектів в першому читанні, представники бізнес-середовища неоднозначно відреагували на законопроекти №1053 і №1073. Зокрема, співзасновник Нової Пошти Володимир Поперешнюк назвав їх атакою на бізнес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *