Отрута для жуків і дешеве вино. Кошель розповів, чим підкупляли українців на виборах в ОТГ

Проблема підкупу виборців на виборах залишається ключовою, заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель за підсумками виборів голів об’єднаних територіальних громад, які відбулися 30 квітня.

Найбільш масштабні порушення законодавства відзначили на виборах Шполянської ОТГ у Черкаській області.

“Удосконалюється тільки сама технологія – все більше поширення отримує форма так званого “легального підкупу”, до якого формально не має відношення кандидат і який дуже складно довести в судовому порядку”, – повідомив він.

Зокрема, за словами Кошеля, однією з форм передвиборної агітації в ряді сіл Чернігівщини стала роздача отрути для жуків і безпрограшна лотерея з дешевим вином.

“На Луганщині виборців “купували” соціальними картками та пакетами з цукром. При цьому масштаби цукрових піраміди вражали навіть досвідчених політтехнологів”, – додав Кошель.

“Звинувачення у купівлі голосів стає однією з головних технологій протидії опонентам … Політики традиційно продемонстрували низький рівень політичної культури”, – зазначив голова КВУ.

На думку Кошеля, “однією з причин виборчого свавілля є відсутність покарань”.

“За результатами місцевих виборів-2015 судової інстанції досягла лише незначна кількість кримінальних справ. Очевидно і зараз не варто сподіватися на високу результативність МВС. Одним з факторів зменшення масштабів порушень могли б стати кадрові рішення: відставки керівників МДА в регіонах, де зафіксовано найбільшу кількість порушень законодавства на виборах”, – підсумував він.