Рада провалила голосування за відставку Гройсмана
У Верховній Раді не вистачило голосів для того, щоб відправити прем’єр-міністра Володимира Гройсман та весь склад Кабінету міністрів у відставку.
За це проголосували 97 нардепів, з необхідних 226.
Перед цим виступила член парламентського комітету з правової політики Наталія Новак, яка заявила, що комітет підтримав відставку прем’єр-міністра і для неї особисто це символічно, оскільки голосувала проти призначення Гройсмана.
“Він обіцяв показати свою роботу, але жодного разу не звітував про діяльність уряду під своїм керівництвом”, – сказала вона.
Представник фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв заявив, що політсила не голосувала за цей уряд, але буде голосувати за його відставку.
Також він запитав, де президент Володимир Зеленський, який мусить бути присутнім у парламенті під час голосування за відставку Кабміну.
Голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак та лідер фракції БПП Артур Герасимов заявили, що політсили не будуть голосувати за відставку очільника уряду, оскільки країна поки знаходиться у турбулентному стані і відставка може мати загрозливі наслідки для воюючої країни.
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що поважає рішення Гройсмана, але в ці “важкі часи” необхідно зберігати стабільність в країні, поки хтось “робить експерименти” і тому уряд і парламент мають працювати.
“Я буду голосувати проти і закликаю до цього всіх народних депутатів”, – заявив Парубій.
Після проваленого голосування за відставку з трибуни знову, дуже емоційно, виступив Гройсман, який подякував парламентарям і зауважив, що був готовий до будь-якого рішення та усвідомлює свою відповідальність.
Він поскаржився на те, що йому доводиться ухвалювати складні рішення, а також дорікнув нардепам за те, що Кабміну доводиться “вигрібати” за багаторічні провальні рішення парламентарів.
“Ви сьогодні говорили не про Україну, для вас важливий ваш значок, ваш мандат, ваша недоторканність, а для мене важлива Україна і українці. Я хочу зустрічати на вулиці людей, які не будуть плакати, а якщо і будуть, то щоб це були сльози радості”, – заявив Гройсман, звертаючись до тих нардепів, які критикували його перед голосуванням.
Усього 97 з 298 присутніх нардепів підтримали відставку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у Верховній Раді. Про це свідчать детальні результати голосування, опубліковані на сайті парламенту.
Згідно з ними, проти звільнення голови уряду проголосували 63 депутати, ще 50 – утрималися і 87 – взагалі не голосували.
В цілому тільки 2 фракції переважно хотіли лишити Гройсмана на посаді. Це – БПП і “Народний фронт”. Майже всі решта прагнули заяву прем’єра задовольнити, але їм не вистачило голосів.
“Народний фронт” ще менше хотів звільнення Гройсмана. Тільки двоє депутатів проголосували за, один з них – Дмитро Тимчук.
“Самопоміч” теж хотіла “відпустити” прем’єра. Тут результат голосування виглядає так: 12 – за, 0 – проти, 2 – утрималися, 4 – не голосували, 7 – відсутні.
Депутати з “Опозиційного блоку” також переважно за відставку Гройсмана – 19 голосів за і 0 – проти. Не голосували 5, утримався 1 і 13 нардепів були відсутні.
До прихильників відставки голови уряду приєдналася і фракція Олега Ляшка. 14 з 19 присутніх її членів підтримали відповідний проект постанови.
За відставку Гройсмана проголосували майже дві третини присутніх позафракційних депутатів (31) і троє членів групи “Відродження“. А “Воля народу” повністю проігнорувала голосування.
Нагадаємо:
- 20 травня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що подає у відставку. Згодом він закликав парламент прийняти її.
- Відставка прем’єр-міністра означала би відставку всього уряду, але його члени мали виконувати свої обов’язки до призначення нового Кабміну.
- 29 травня комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя підтримав відставку Володимир Гройсмана з посади прем’єр-міністра.
- Гройсмана призначили прем’єр-міністром у 2016 році.