Путін: зустрічі із Зеленським поза “нормандським форматом” не буде

Із пресконференції В. Путіна після саміту BRICS у Бразилії.

Президент Росії Володимир Путін відхилив пропозицію експрезидента Казахстану Нурсултана Назарбаєва зустрітися тет-а-тет із президентом Володимиром Зеленським.

Путін: “У мене з Назарбаєвим дуже близькі, дружні стосунки. До речі, він довгий час, багато років жив в Україні і добре знає цю країну. Ставиться до неї з великою симпатією. І весь час мені транслює своє ставлення до України…

Він завжди виходив із того, що Україна має шукати щастя не за морями, не за океаном, а зі своїми сусідами домовлятися. Теж правильний підхід…

 Але про зустріч до “нормандського формату” мови не йде, оскільки ми домовилися, що будемо зустрічатися в “нормандському форматі”.

Якщо вже будемо зустрічатися, так чого ж нам метушитися і бігати тут на непідготовлені зустрічі. Я думаю, в цьому ніхто не зацікавлений. Ні я, ні президент Зеленський. Ми ж маємо вийти з якимось результатом. А так ми з ним на контакті, розмовляємо по телефону. Повний контакт із ним є…

Окрім нормандського формату, механізму немає, і нічого іншого не передбачається”.

Крім того,  Путін заявив, що не може бути іншого закону про особливий статус Донбасу, а в закону нинішнього, за Мінськими угодами, в кінці року закінчується термін дії.  “Ми чуємо від перших осіб України, що може бути прийнятий інший закон про особливий статус Донбасу.

Якщо буде прийнято щось таке, що не узгодять із “ЛНР” і “ДНР”, тоді все вмить зайде у глухий кут. Адже весь сенс формули Штайнмаєра, яка не несе ніякого змісту і є просто інструментом імплементації закону про особливий статус після проведення муніципальних виборів…Там же нічого немає змістовного.

Це просто формула, причому така, що не в повній мірі відповідає Мінським угодам, але ми пішли на це. Це компроміс із нашого боку. Ми погодилися, аби тільки хоч щось було, щоб рухатися вперед.

Для чого потрібна ця формула, якщо не буде самого закону про особливий статус? Адже нам формула потрібна для імплементації цього закону.

І ще дуже важлива обставина. 31 грудня завершується термін дії закону про особливий статус на Донбасі.

Якщо він не буде продовжений…Взагалі-то колись європейські партнери ставили питання про те, щоб – і прямо просили про це Україну – зробити цей закон безстроковим. Не на рік, не на два, не на три. Свого часу Порошенко погодився з цим, сказав “так, ми маємо це зробити і ми це зробимо”. Так нічого і не було зроблено.

31-го (грудня – ред.) закінчується термін. Далі що? Що ми будемо обговорювати в нормандському форматі? Це взагалі ключове питання”.

Путін відповідав на питання журналістів більше 40 хвилин. На запитання по Україні відповідав довше п’яти хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *