Прокуратура здивована заявами Максакової: На Тюріна вийшло слідство

Максакова вважає, що її колишній цивільний чоловік Тюрін і ФСБ не причетні до вбивства депутата.

Вдова колишнього члена російської Держдуми Дениса Вороненкова Марія Максакова виступила проти версії Генеральної прокуратури України про

ГПУ підозрює у вбивстві Вороненкова “злодія в законі” та екс-чоловіка Максакової – російські ЗМІ
причетність до вбивства депутата її колишнього цивільного чоловіка Володимира Тюріна і російських спецслужб.

Про це вона заявила 23 квітня на черговому засіданні суду.

“Я стверджую, що Володимир Тюрін не має до вбивства Дениса Вороненкова ніякого відношення. І немає в нього ніякої причини для цього. І мої свідчення щодо нього не були моїми особистими висновками, налаштував мене давати свідчення проти нього саме Денис Панаїтов”, – сказала Максакова.

Вдова Вороненкова звинуватила у вбивстві чоловіка його колишнього московського приятеля – екс-співробітника Слідчого комітету РФ Дениса Панаїтова. За її словами, мотивом вбивства стало бажання останнього заволодіти московською нерухомістю Вороненкова.

Максакова також стверджує, що Панаїтову допомагав московський підприємець Віталій Качур, який раніше давав свідчення проти Вороненкова у справі про шахрайство і нібито має зв’язки з колишніми українськими силовиками.

“У мене спочатку була версія, і я утвердилася в думці, що до вбивства мого чоловіка причетні Панаїтов і Качур. Качур має величезні зв’язки в Україні та Росії. Із засобів масової інформації відомо про близькі зв’язки з Олександром Януковичем, колишнім керівником зовнішньої розвідки Ілляшовим”, – сказала вона.

У справі вбивства у березні 2017 року у Києві екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова версія про причетність спецслужб Росії базується на доказах, які були зібрані слідством, а не на показах вдови.

Про це “Українській правді” розповіла 23 квітня прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець, коментуючи слова адвоката Марії Максакової.

“Слідство свою версію не вибудовувало на показах Максакової, а розглядало всі, і в решті остаточна версія, яка пов’язана з Тюріним (головний підозрюваний в організації вбивства Вороненкова, екс-чоловік Максакової – ред.), ґрунтується виключно на доказах, які були зібрані слідством відносно виконавців, організаторів та замовника цього вбивства“, – наголосила вона.

Максимець нагадала, що саме столична прокуратура вела слідство у цій справі.

 Крім цього речниця столичної прокуратури додала, що до останнього часу Максакова у розмові зі слідчими не відмовлялась від версії причетності Тюріна.

“Є відеозапис її допиту, під час якого вона давала інші покази. І ми здивовані її сьогоднішнім виступом у суді”, – сказала Максимець.

Речниця прокуратури звернула увагу, що 23 квітня Максакова завітала на засідання суду у провадженні, яке стосується ймовірних виконавців убивства Вороненкова, а не замовника.

“Матеріали відносно замовника та організатора убивства (Володимир Тюрін та Юрій Василенко –ред.) виділені в окреме кримінальне провадження і досудове слідство у ньому триває. Підозри їм оголошені”, – наголосила Максимець.

Раніше 23 квітня адвокат удови Вороненкова Марії Максакової заявив, що вона “повністю спростовує версію Генеральної прокуратури України, згідно з якою до вбивства її чоловіка причетні спецслужби РФ”.

Нагадаємо:

  • Після того, як у жовтні 2018 року у Максакової виникла суперечка щодо права власності на квартиру в Києві і Москві, в російських ЗМІ з’явилося кілька інтерв’ю, де вдова звинуватила в смерті свого чоловіка його близького друга Дениса Панаїтова.
  • Цю версію, попросивши слова, Максакова озвучила на засіданні у вівторок 21 квітня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *