Президент провів засідання РНБО: що вирішили
У четвер, 11 березня, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони. Члени РНБО ухвалили низку питань, що стосуються нових санкцій, Харківських угод, “Мотор Січі” і т.д. Про це говорив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов.
Санкції проти банків РФ
Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив на брифінгу, що було продовжено санкції проти двох російських банків.
“На сьогоднішній день у нас було два російські банки, які потрапили під санкції ще з 2019 року. 19 березня біля них закінчувався цей термін. Двом цим російським банкам продовжено термін цих санкцій ще на три роки”, – зазначив він.
Перевірка Харківських угод 2010 року
Крім того, Рада нацбезпеки доручила Службі безпеки України перевірити обставини ратифікації Харківських угод у 2010 році. Секретар РНБО підкреслив, що рішення народних депутатів відкрило дорогу до окупації Криму.
“СБУ може порушити справу за статтею “державна зрада”. Голосувало багато цікавих персонажів, які продовжують залишатися в політиці”, – зазначив він.
З 16 березня запрацює Центр протидії дезінформаціїї
Як сказав на брифінгу секретаря РНБО Олексій Данілов,“Рішенням РНБО центр був створений. Він починає працювати із наступного вівторка. Сам центр буде знаходитися в ситуаційному центрі апарату РНБО, який знаходиться на вулиці Банковій. З вівторка цей ситуаційний центр починає працювати.
В апараті РНБО ми уже на протязі року проводимо таку роботу, ми займаємося цими питаннями. Зараз буде максимальна активізація і ми будемо в щоденному режимі 24 на 7 цей центр буде працювати.
До центру будуть залучені представники нашої розвідспільноти, відповідні міністерства і відомства і ми зможемо надати відсіч тій дезінформації, яка є на території України з боку Російської Федерації”.
За словами секретаря ОНБО, центр необхідний, тому що інформаційна війна з РФ перейшла в активну фазу. Зокрема, за останні 3 місяці змінилася тенденція заходу інформації з РФ і набирає обертів. Данілов додав, що Україна має дати відповідь.
Центр буде мати окремого керівника, якого призначить президент своїм указом, він не буде закритою інституцією і суспільство будуть інформувати про певні події. Наразі там працюватимуть співробітники апарату РНБО, які займаються питаннями протидії дезінформації.
Донецькоблгаз можуть повернути до державної сфери управління
У Раді нацбезпеки з’ясували, що “Донецькоблгаз” належить двом компаніям з Гонконгу – після перевірок компанія може повернутися до державної сфери управління.
Раніше, 6 березня, “Донецькоблгаз” залишив без газу місцевого постачальника “Донецьктеплокомуненерго”:
“Там з невідомих причин власники прийняли рішення відключити населення від теплопостачання, від газу”, – нагадав Данілов. “Через дослідження, яке провели в апараті РНБО, ми з’ясували, що власниками “Донецькоблгазу” є дві компанії, які чомусь зареєстровані у Гонконзі”, сказав під час брифінгу Секретар РНБО.
“Мотор Січ” буде повернуто у власність держави найближчим часом
На засіданні РНБО прийняли рішення про повернення у власність держави ПАТ “Мотор Січ” “в законний спосіб найближчим часом”, люди, які вкладали кошти в підприємство, отримають компенсацію.
“П’яте питання, яке ми розглядали на засіданні РНБО, – про стан виконання рішення РНБО від 1 березня 2018 року про невідкладні заходи щодо захисту інтересів держави у сфері авіабудування.
Мова йде про “Мотор Січ” у Запоріжжі. Прийняте відповідне рішення – згідно з цим рішенням підприємство “Мотор Січ” буде повернуто українському народу, буде повернуто у власність української держави в законний, конституційний спосіб найближчим часом”, – підкреслив Данілов.
Ті люди, які вкладали гроші, які інвестували в ці підприємства, обов’язково будуть отримувати відповідну компенсацію. Це робиться для нацбезпеки нашої країни”, – додав він.