Президент Білорусі про причини труднощів та конфлікту з РФ

Президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів про причини труднощів та конфлікту з російською стороною в галузі поставок енергоресурсів – газу і нафти

Відповідні заяви він зробив 24 січня 2020 року, спілкуючись з працівниками заводу газетного паперу у рідному йому місті Шклові, передає  БЕЛТА.

“Ми працюємо. Дуже важко, дуже непросто. Ви знаєте, чому. Тут і політична, і економічна складова. Але більше політики. Це моє запитання. Ми розберемося. Але ми ні перед ким на колінах стояти не будемо”, – наголосив президент.

Лукашенко нагадав про російський податковий маневр щодо нафти, внаслідок якого Білорусь істотно втрачає на вивізних митних зборах.

“Колись ми отримували нафту, років п’ять-шість тому, з половиною мита. Але вони (росіяни – ред.) зробили маневр. Взяли цю половину, яку ми отримували, реалізуючи нафтопродукти – свій товар. Відібрати її незручно, і вони зробили маневр – ввели у себе податок на видобуток корисних копалин і цим самим підняли ціну на нафту. Поступово по 15-20% підвели нас до світової ціни. Ми сьогодні маємо 18-20% всього лише від цього мита”, – сказав він.

 “Ми поставили питання: брати, дорогі, старший брат, так же не робиться. Не можна ж нас за дурнів тримати. Там це взяли, в податок внесли. Притому до цента, до долара. Ні більше, ні менше, саме стільки. І коли ми стали розбиратися, мені безпосередньо доповіли люди, які готували ці нормативно-правові акти, закони, укази, постанови уряду, що це зроблено спеціально. З метою натиснути на Білорусь”, – додав він.

Лукашенко висловив свою позицію і з приводу ціни на поставлений в Білорусь російський газ. За його словами, Мінськ не просить у Москві низьку ціну, а наполягає на однаковій ціні з Росією, щоб підприємства могли конкурувати в рівних умовах.

“Коли ми їм продавали нашу трубу белтрансгазовскую, була чітка домовленість – нам пообіцяли, заплативши гроші (невеликі, треба сказати, вони вже їх відпрацювали практично – $ 5 млрд), вирівняти з Росією по ціні. Минув час – забули. Нещодавно я розмовляв з президентом Росії. я йому прямо сказав: а я це пам’ятаю. Тому ви встановлюйте свою ціну на газ, але ми будемо теж діяти, відштовхуючись від власних інтересів, чого б нам це не коштувало “, – розповів він.

До того ж, за словами керівника Білорусі, від нього ще вимагали сплатити премію російським нафтовим компаніям.

“І на тонні це $15-16. А помножте на 24 млн т. Це пристойні гроші”, – констатував глава білоруської держави.

“Що стосується газу, нас кинули – не вивели нас на рівні ціни. Що стосується нафти: сплачуйте більше, ніж вони продають полякам і німцям. Де таке бачено?” – обурився Лукашенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *