Пожиттєві пенсії по 50 і більше тисяч гривень: хто ці щасливчики?

Деякі пенсіонери в Україні отримують підвищені державні виплати. Хто ці люди і чому так відбувається? Про це йдеться на YouTube-каналі “Народна думка”.

Деякі пенсії в Україні можуть досягати позначки в п’ятдесят тисяч гривень. Підвищені виплати від держави отримують судді, що виходять на заслужений відпочинок. Також підвищені виплати гарантовані інвалідам та іншим військовим, втім, вони все ж отримують менше, ніж судді.

Українські судді, які пропрацювали не менше двадцяти років, отримують право на половину місячного окладу, який їм виплачувався під час перебування на посаді. За кожен рік понад двадцятирічного страхового стажу, судді на пенсії додатково отримують ще по два відсотки до виплат. Іншими словами, якщо суддя пропрацював 30 або 35 років, він може отримувати до 80% від своєї зарплати щомісяця, перебуваючи на заслуженому відпочинку.

Наприклад, офіційна зарплата судді Конституційного суду в Україні становить 240 тисяч гривень на місяць. Шляхом нескладних математичних підрахунків можна визначити, що на пенсії такі громадяни можуть отримувати до двохсот тисяч гривень щомісяця.

Зарплата звичайного судді становить приблизно п’ятдесят тисяч гривень. Тобто, на пенсії такі українці зможуть розраховувати мінімум на 22 тисячі гривень. При цьому точних даних про пенсійні виплати суддям знайти у відкритому доступі практично не можливо.

У минулому Кабмін неодноразово намагався відмінити підвищені пенсійні виплати суддям, але КСУ щоразу блокував такі дії уряду. Настільки високі зарплати і пенсії суддів вводилися для того, щоб підвищити престиж професії і звільнити таких працівників від необхідності підробітку або спокуси погодитися на стимулювання з боку інших осіб. В даний час невідомо, чи планує уряд в черговий раз спробувати переглянути закон і зарплати та  пенсії суддів.

Більше новин читайте на сайті Діловий Переяслав