Посол Великобританії пояснила, чому її країна не бачить можливостей для візової лібералізації з Україною найближчим часом

Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф в інтерв’ю НВ пояснила, чому її країна не бачить можливостей для візової лібералізації з Україною найближчим часом

За її словами, крім усього іншого, це питання ускладнене недавнім прецедентом, коли паспорт громадянина України незаконно отримав громадянин іншої держави – той самий, який стріляв у чеченських добровольців АТО Адама Осмаєва та Аміну Окуеву.

“Ми тепер чекаємо належного розслідування цього факту, щоб переконатися в тому, що процес видачі віз в Україні захищений і безпечний. Оскільки в іншому випадку лібералізація загрожує вже Великобританії та безпеці її громадян”, – заявила Джудіт Гоф.

Нагадаємо, відразу ж після першого замаху на Адама Осмаєва та Аміну Окуеву в Києві, який відбувся 1 червня, нардеп від Народного фронту і член колегії МВС Антон Геращенко заявляв, що кілер, який напав на них, отримав українські документи у лютому 2016 року.

“Буквально протягом п’яти днів він оформив собі і паспорт громадянина України, і закордонний паспорт, і довідку про ідентифікаційний код”, – стверджував Геращенко.

Повідомлялося також, що відразу після замаху у кілера виявили український закордонний паспорт.

Посол Великобританії пояснила, чому її країна не бачить можливостей для візової лібералізації з Україною найближчим часом

Український закордонний паспорт кілера, який намагався вбити Адама Осмаєва та Аміну Окуеву 1 червня 2017 року

Крім того, 21 грудня посол Франції в Україні Ізабель Дюмон заявляла, що в ЄС  в ЄС уважно стежать за розвитком ситуації з можливим існуванням корупційної схеми, яка дозволяє громадянам третіх країн отримати паспорт України (мова йде про справу Діни Пімахової – заступниці голови Міграційної служби, яка розповідала агенту НАБУ під час спецоперації про схему оформлення українського паспорту шляхом підробки ДНК-експертизи, що має підтвердити наявність близьких родиців в Україні, – ред).

“Ми особливо уважно стежимо за розвитком цієї ситуації. І якщо наші підозри підтвердяться, це буде мати дуже важливе значення з точки зору безвізового режиму”, – наголосила вона.

Крім того, Дюмон заявила, що з початком дії безвізу зріс потік нелегальних мігрантів з України до Франції.