Портников: У нас усе ще чимало людей, для яких Батьківщина – просто гаманець. Якщо таких буде більшість, Україна просто стане “недороссієй”

Після Майдану нова влада не стала боротися з наслідками дій режиму екс-президента України Віктора Януковича, зазначив політичний оглядач Віталій Портников.

Після Революції гідності в Україні залишилося багато прихильників Росії, які раніше були при владі. Про це в колонці для “Радіо Свобода” пише політичний оглядач Віталій Портников.

“України-неколонії ці люди не знають і не хочуть. І вірять, що рано чи пізно їм вдасться взяти реванш. Коли? Тоді, коли українцям урветься терпець, як вчора сказав своїм співвітчизникам покровитель усіх цих людей, президент Росії Володимир Путін”, – говорить він.

За словами оглядача, проблемою стає корупція.

“У нас усе ще чимало людей, для яких Батьківщина – це не цінності, не культура, не мова, не рідна земля. Для яких Батьківщина – просто гаманець. Таких людей багато в кожній країні світу, це факт. Але якщо в Україні таких стане більшість, Україна просто стане “недороссієй”. На це й розраховує Путін”, – уважає Портников.

Він зазначив, що після Майдану нова влада не стала й “нерідко не могла” боротися з наслідками дій режиму екс-президента Віктора Януковича.

“Нерідко й не хотіла. Не хотіла, тому що так зручніше. Тому що є з ким домовлятися, є кому голосувати, є з ким укладати ситуативні союзи проти конкурентів у самій владі. І в результаті в Україні склався дивний симбіоз минулого й сьогодення. Неясно, чи є в такому симбіозі місце для майбутнього”, – пише Портников.