Порошенко пропонує закріпити дату виборів 31 березня
Президент Петро Порошенко вирішив змінити свій указ про ведення воєнного стану, скоротивши його термін з 60 до 30 днів. Про це він заявив під час заяви на телебаченні щодо воєнного стану.
“Рада національної безпеки і оборони рекомендувала сьогодні мені запровадити воєнний стан на 60 днів. Хочу оголосити своє рішення: я буду пропонувати парламенту запровадити воєнний стан на 30 днів”, – сказав Порошенко.
Своє рішення він пояснив тим, що не хоче, щоб “воєнний стан жодним днем не накладався на початок передвиборчої кампанії”.
Він підкреслив, що “воєнний стан триватиме 30 днів і завершиться в середині грудня”.
Петро Порошенко заявив, що внесе до Верховної Ради проект рішення про закріплення дати виборів президента.
“У грудні я внесу проект рішення парламенту про дату президентських виборів, які мають відбутися, відповідно до Конституції, 31 березня 2019 року. Крапка”, – запевнив Порошенко.
Як верховний головнокомандувач, я докладу зусиль, щоб вкластися в цей стислий термін і за місяць підвищити готовність відбити можливий повномасштабний наступ країни-агресора, Росії”, – заявив Порошенко.
Президент Петро Порошенко не планує оголошувати повну чи часткову мобілізацію у зв’язку з ескалацією конфлікту у Керченській протоці та введенням воєнного стану.
Про це він заявив під час заяви на телебаченні щодо воєнного стану.
“Не планую поки вдаватися до повної чи часткової мобілізації”, – сказав Порошенко.
Водночас він додав, що “ця можливість залишається відкритою, лише якщо Росія вдасться до подальшої ескалації”.
“Розвідувальні дані говорять про надзвичайно серйозну загрозу суходільної операції проти України. У мене в руках є документ розвідки, і тут на кілька сторінок детальний опис усіх сил противника, які розташовані на відстані буквально декілька десятків км від нашого кордону, готових у будь-який момент до негайного вторгнення в Україну”, – сказав Порошенко.
Він додав, що з усіх опцій, що дає правовий режим воєнного стану, до його указу увійшли лише ті, “які стосуються головним чином різних військових заходів”.
“Які в разі вторгнення дозволять якнайшвидше відреагувати, якнайшвидше мобілізувати всі ресурси. Тим більше, що хлопці і дівчата з першої черги резерву, які мають бойовий досвід, вже готові хоч зараз пакувати рюкзаки. І ресурси будуть мобілізовані, і людські, і збройні, і фінансові”, – сказав Порошенко.
Президент запевняє, що в указі не передбачає “жодних заходів пов’язаних з обмеженням прав і свобод громадян, впровадження цензури тощо”.
“Воєнний стан не означає оголошення війни, він вводиться виключно з метою посилення оборони України на фоні зростаючої агресії з боку Росії. Воєнний стан не означає нашої відмови від політико-дипломатичного врегулювання на сході”, – підсумував Порошенко.