Порівняємо з українськими цінами: у Швеції показали асортимент місцевих маркетів
Відкрита ринкова економіка і прозорі закони сприяють розвитку шведського бізнесу і створення нових робочих місць, в тому числі для трудових мігрантів. Найбільш перспективними сферами для пошуку вакансії в Швеції є охорона здоров’я, інформаційні технології і будівництво. Безробіття в країні не перевищує 5-7%, а рівень зайнятості становить 66,4%. Населення налічує близько 10 млн чоловік. Понад 5 млн шведів офіційно працевлаштовані і 449 тисячі вважаються безробітними.
Яка зарплата в Швеції в 2020 році.
Швеція входить до складу шести країн Євросоюзу, в яких на законодавчому рівні мінімальна зарплата не встановлюється. Місцеві жителі абсолютно не переймаються з цього приводу і навіть підтримують подібну ініціативу влади. У більшості випадків розмір мінімального доходу в Швеції залежить від професії, віку і досвіду фахівця. В окремих секторах економіки ставки регулюються колективними угодами між профспілками і роботодавцями.
В даний час в Швеції діє близько 600 колективних угод, якими охоплені до 90% місцевої робочої сили. Переговори з оплати праці проходять на постійній основі, в документи вносяться зміни і визначити конкретні ставки досить складно. Але сумніву не підлягає той факт, що мінімальна зарплата в Швеції в 2020 році не менше 2 000 євро місяць. Досить рідко оклади встановлюються нижче цього рівня. Навіть в сфері некваліфікованої праці.
Середня зарплата у Швеції
За рівнем середніх заробітних плат Швеція займає лідируючі позиції в Європі. Разом з тим податкове навантаження на місцевих працівників також вельми високае. Наприклад, загальна ставка прибуткового податку доходить до 57%. За даними шведського статистичного управління, середня зарплата в Швеції в 2020 році становить 39 675 крон в місяць, що еквівалентно 3 770 євро. Після всіх обов’язкових відрахувань у працівника залишається близько 29 430 крон (2 800 євро).
Для порівняння, середня (брутто) зарплата в Німеччині 4 035 євро, в сусідній Фінляндії 3 512 євро і у Франції 3 085 евро. Більше ніж в Швеції заробляють тільки в декількох європейських країнах. Наприклад, в Швейцарії, Данії і Норвегії. Погодинна ставка середньої оплати праці в Швеції дорівнює 176,5 кронах (17 євро). Оклад багато в чому залежить від досвіду і рівня кваліфікації працівника. До речі, вищу освіту в Швеції дуже якісне.
У Швеції хліб коштує в середньому до 30 крон (38,7 грн). Ціна залежить від типу борошняного виробу: вівсяний хліб коштує дешевше, а з морською сіллю – дорожче. Про це пише Tjournal.
Суміш яловичого і свинячого фаршу коштує 70 крон (90,2 грн) за кілограм.
Вівсяні пластівці продаються за 24 крони (31 грн) за 1,5 кілограма.
Ціна рису “Жасмин” становить 36 крон (46,4 грн) за два кілограми.
Молоко коштує 14 крон (18 грн).
Сметана продається за 11 крон (14,2 грн).
Ціна 12 яєць становить 29 крон (37,8 грн).
Заморожене куряче філе коштує 55 крон (70,8 грн) за 900 грамів.
Оливкова олія продається по 55 крон (70,8 грн) за 500 мілілітрів.
Нагадаємо:
Раніше повідомлялося, що хліб в Україні може подорожчати на 8-10%. Передусім зростання цін вплине на “соціальний” сегмент борошняних виробів.