Loading...

Поліція підозрює Фірташа в заволодінні коштами Нацбанку

Фірташа підозрюють в організації отримання кредиту НБУ для рефінансування банку “Надра”

Поліція підозрює українського бізнесмена Дмитра Фірташа в заволодінні коштами Національного банку України. Про це йдеться у відповідній постанові Печерського районного суду м.Києва, повідомляє Finbalance.

Як зазначається, згідно з постановою суду, Головне слідче управління Національної поліції здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом “вчинення колишніми службовими особами, спільно з власниками та керівниками ПАТ” Комерційний банк “Надра” і іншими особами заволодіння державними коштами Національного банку України в особливо великому розмірі “. Дане правопорушення кваліфікується за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу” ( “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

У документі, зокрема, повідомляється, що досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи банку “Надра”, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, ТОВ “Компанія з управління активами” Промислові Інвестиції “, ПАТ” Місто Банк “, Компанії з обмеженою відповідальністю” Весдікс Інвестментс Лімітед “, компанії” Ретт Інтер Ес.Ей. “, та інших невстановлених осіб за попередньою змовою, зловживаючи службовим становищем, здійснили незаконне відчуження активів банку” Надра “- 92/100 цілісного майнового комплексу заводу по переробці сої, чим заподіяли державі збитків на суму близько 192 млн гривень “.

Крім того, в іншій постанові суду повідомляється, що в рамках цього ж провадження було встановлено, що в 2008-2014 роках службовці банку “Надра”, діючи за попередньою змовою з іншими особами, вчинили заволодіння чужим майном в особливо великому розмірі, а саме – засобами отриманими згідно з рядом постанов Національного банку України, наданими в якості рефінансування на загальну суму 10,4 млрд гривень.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Нацполіція ще в 2015 році почала провадження за фактом звернення НБУ про неповернення кредиту рефінансування банком “Надра” в розмірі 5 млрд гривень, отриманих під особисту гарантію Дмитра Фірташа. Фірташ підозрювався в організації отримання кредиту НБУ для рефінансування банку “Надра”, але він вивів їх на пов’язані з ним компанії, замість того, щоб забезпечити використання цих коштів на стабілізацію ситуації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НБУ, ФГВФО, ДФІ та Рахункова палата блокують розслідування заволодіння Фірташем держкоштами.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *