ПОКРАЩЕННЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЧИ ДЛЯ ВИГЛЯДУ?

1 грудня 2016 року, жителі України мали можливість відчути черговий етап поліпшення соціальних умов життя в країні. Так, З 1 грудня 2016 року в Україні починається процес підвищення мінімальних соціальних стандартів на 10,5%, в зв’язку з чим зростуть розміри більше 80 видів соціальних виплат. Про це заявив віце-прем’єр-України Павло Розенко. Однак це ще не всі поліпшення соціальних стандартів, які найближчим часом очікують українців – з першого січня 2017 року Уряді анонсували зростання мінімальної заробітної плати в два рази до 3200 грн.

Поліпшення для громадян чи “про людське око”

Не потрібно мати сім п’ядей у чолі, щоб розуміти, що незважаючи на те, що українці протягом 2016- го року отримали три етапи підвищення соціальних стандартів – січень і травень поточного року включно, дані заходи не відчутні на тлі того, що в країні відбувається істотне підвищення комунальних тарифів, вельми недешевими стають продукти харчування і ліки.

Крім усього іншого, на ситуацію можна подивитися і в цифрах: з 1 грудня 2016 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць буде підвищено з 1,399 тисячі гривень до 1,544 тисячі гривень. При цьому для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум з 1 грудня зросте: для дітей у віці до 6 років – з 1,228 до 1,355 тисячі гривень; для дітей у віці від 6 до 18 років – з 1,531 до 1,689 тисячі гривень; для працездатних осіб – з 1,450 до 1,6 тисячі гривень; для осіб, які втратили працездатність – з 1,130 до 1,247 тисячі гривень.

Безумовно, не можна не визнавати те, що за фактом люди почнуть отримувати трохи більше грошей, однак таке підвищення і відсутність внутрішнього зростання вітчизняної економіки з часом можуть призвести до того, що результат буде знівельовано інфляцією.

Більшість українців, як і раніше бідні

На жаль, сьогодні все менше і менше громадян нашої країни можуть вважати себе повністю забезпеченими всіма необхідними для повноцінного життя ресурсами. У Світовому Банку підрахували, що в 2015 році рівень бідності в нашій країні виріс – з 3,3% в 2014 році до 5,8% в 2015. Експерти пророкують, що ситуація до 2018 роки не налагодиться.

Однак, якщо б тільки до 2018-го … Пережити якось рік, зрозуміло, в силах українців, однак чекати, що різко все налагодиться було б наївно. Варто враховувати масу чинників, які перешкоджають внутрішнього росту національної економіки, тут і внутрішні чинники і зовнішньополітичні.

Звичайно, чиновники при владі зітхнуть з деяким полегшенням, коли в МВФ все ж схвалять продовження проекту виділення кредитування української економіки. Однак це станеться лише тоді, коли влада країни піднатужиться і прийме адекватний бюджет на 2017 рік, який схвалить Парламент.

Зима погіршує становище

Як не крути, але в холодну пору року багатьом українцям доводиться переходити в режим виживання і екстремальної економії. Це пов’язано і з кабальними тарифами на комунальні послуги та оплату опалення житла, а також з підвищенням цін, з прийдешніми святами, які потрібно не просто пережити, а ще й відзначити.

Можливо, до весни знову зявиться світло надії на краще, світле і безбідне майбутнє.