Подати документи для реєстрації шлюбу можна онлайн: які три кроки для цього зробити

Стрімка діджіталізація, бажання громадян звертатися в державні органи через електронні сервіси, введені через карантинні обмеження – всі ці умови сприяли виникненню чималої  активності громадян на вебпорталі «Звернення в сфері державної реєстрації актів цивільного стану» (https://dracs.minjust.gov . ua /).

Сучасний онлайн-ресурс від Мін’юсту дозволяє всім бажаючим не виходячи з дому скористатися переліком послуг в сфері державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема, подати заяву на одруження.

Для цього майбутньому подружжю необхідно зареєструватися на вебпорталі і здійснити 3 легких кроки:

1.Вибрати дату, час церемонії і відділ державної реєстрації актів цивільного стану, де молодята бажають зареєструвати шлюб.
2.Сплатити державне мито та платну послугу, яку молодята побажали отримати.
3.Заповнити заяву, додати квитанцію про сплату і відскановані документи, що засвідчують осоіб, які вступають у шлюб, а також, при наявності, – документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу.
Важливо пам’ятати, що в разі, якщо заява не була підписана електронним цифровим підписом, молодятам необхідно не пізніше 3 робочих днів після отримання повідомлення про результати його розгляду звернутися особисто до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підписання заяви, сформованої на підставі звернення та пред’явлення оригіналів необхідних документів.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”