Поблизу Стовп’яг рибоохоронний патруль виявив порушення правил промислового рибальства

15 червня 2020 року під час проведення рейду на акваторії Канівського водосховища оперативною групою Київського рибоохоронного патруля спільно з працівниками Водної поліції Переяслав-Хмельницького ВП зафіксовано порушення правил Промислового рибальства. Про це повідомило Управління Держрибагентства у м. Києві та Київській області.

Неподалік села Стовп’яги Переяслав-Хмельницького району Київської області було викрито ланкового рибалку одного із приватних підприємств, який здійснював вилов водних біоресурсів з порушенням Режиму рибальства у 2020 році. Зокрема сітки, у кількості 24 одиниці, загальною довжиною 1 536 метрів не мали бирок (які є обов’язковими для маркування знарядь лову) та розпізнавальних знаків (прапорців). Крім того, відповідальний за вилов рибалка не здійснив запис у промисловому журналі щодо місця, дати та часу здійснення операції та не вніс вилучені водні біоресурси до нього.

Поблизу Стовп'яг рибоохоронний патруль виявив порушення правил промислового рибальства

Поблизу Стовп'яг рибоохоронний патруль виявив порушення правил промислового рибальства

При перевірці улову, рибпатрульні виявили рибу в такій кількості: лящ – 140 екз., карась – 59 екз., судак – 14 екз., плоскирка – 2 екз. і по 1 екз. сома та окуня. Загальна вага незаконно виловлених водних біоресурсів склала 182 кг.

На порушника оформлено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Сума збитків, відповідно до затвердженої методики, становить 131 792,91 грн.

Крім того, на місце події було викликано слідчо-оперативну групу Переяслав-Хмельницького відділу поліції та вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Сітки, човен та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до рішення суду.

Поблизу Стовп'яг рибоохоронний патруль виявив порушення правил промислового рибальства

«Сітки, які використовуються користувачами для здійснення промислового рибальства, обов’язково повинні мати бирки для визначення їхньої належності. У іншому випадку, такі сітки вважаються браконьєрськими, а на порушника чекає відповідальність, відповідно до чинного законодавства, з відшкодуванням всіх нанесених збитків», – наголосив т.в.о. начальника Київського рибоохоронного патруля Сергій Старунов.

Нагадуємо:

В Управлінні Держрибагентства у Київській області функціонує телефонна «гаряча лінія» за номером: (099) 341-73-18. Про порушення Правил любительського чи промислового рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів прохання повідомляти за вказаним номером телефону.