Пів Києва і області може опинитися під водою

Під Києвом може статися прорив дамби: екс-глава Держслужби з НС Бочковський

Києву загрожує прорив дамби?

В Україні досі не вдалося ліквідувати пожежі, які спалахнули ще 4 квітня в Чорнобильській зоні, а експерти вже говорять про можливість нової проблеми. Дамби в Київській області можуть не витримати, а в разі прориву затопить пів-міста. Про це розповів екс-керівником Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

За його словами, вже п’ять років не виконувалися приписи Держслужби і не проводилися перевірки. Якщо зараз нічого не зробити, то столицю чекає нова надзвичайна ситуація – прорве дамби і значна частина області піде під воду.

“Просіки, мінералізовані смуги, пожежні водойми – все це входить в обов’язки Держслужби і раніше ДСНС. Раніше систематично перевірялася виконання цих заходів. Але вже п’ять років на перевірки діє мораторій. Після ліквідації пожеж, потрібно провести ретельне розслідування і покарати винних. Щоб це закінчилося НЕ публікаціями в соцмережах, а реальними рішеннями по конкретним людям. Інакше нас чекає ще не одна надзвичайна ситуація. Дамби на підході. Там теж все пустили на самоплив, а проблема є. Пів Києва і області може у випадку НС попросту піти під воду “- розповів Бочковський.