Підвищення мінімалки ще більше загонить у тінь український бізнес

Підвищення мінімальної зарплати, яке стартує в Україні з січня 2018 року, призведе до того, що український бізнес продовжить йти в тінь.

Таке припущення зробив український економіст Олександр Охріменко. За словами експерта, торішнє підвищення рівня мінімальної зарплати було більш відчутним. Тоді мінімалку підняли практично вдвічі – з 1 400 гривень до 3 200 гривень. Підвищення, яке було закладено в бюджет на 2018 рік, не так сильно вплине на економіку країни, однак загрожує ще більшим відходом бізнесу в тінь.

«Після підвищення мінімальної заробітної плати на 523 гривні бізнес продовжить йти в тінь. Частина підприємців переведе співробітників на неповний робочий день, інша частина звільнить працівників і буде платити їм в конвертах », – вважає Охріменко.

Як раніше повідомлялося, з 1 січня 2018 року українцям нараховуватимуть підвищену мінімальну зарплату в сумі 3 723 гривень. Тобто в новому році мінімалку підняли на 523 гривні. Також очікується, що уряд у другій половині року, за вказівкою президента, розгляне можливість підвищення мінімальної зарплати до рівня 4 100 гривень.