Перспективу для українських заробітчан оцінили в Польщі

У Варшаві заявили, що в останні роки Польща стає більш конкурентною відносно країн Заходу Європи за рівнем зарплат.

В уряді Польщі не очікують скорочення кількості працівників з України. Їх кількість зростатиме, хоч і не так сильно, як раніше. Про це заявив заступник директора департаменту міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі Мирослав Пшевозьнік, повідомляє в понеділок, 10 лютого, Укрінформ.

Він уточнив, що пік зростання видачі дозволів на працевлаштування — більш ніж у десять разів — спостерігався протягом 2014 — 2018 років.

«Ми не очікуємо, що кількість працівників з України цього року зменшиться: буде зростання, щоправда, незначне», — констатував Пшевозьнік.

Представник міністерства також зазначив, що в останні роки Польща стає більш конкурентною відносно країн Заходу Європи за рівнем зарплат. Так, цього року мінімальна оплата години праці становить 17 злотих брутто (понад 110 грн), а мінімальна зарплата — 2,6 тис. злотих брутто (майже 17 тис. грн). До 2024 року, за прогнозами уряду, мінімальна зарплата може зрости до 4 тис. злотих брутто (26 тис. грн).

Пшевозьнік додав, що за оцінками Нацбанку Польщі, в країні зараз перебувають 900 тис. трудових мігрантів з України, а за розрахунками міністерства, яке він представляє, — від 800 тис. до 1 млн.

Говорячи про трудових мігрантів з України, він зазначив, що раніше більшість українців концентрувалися, в основному, в Мазовецькому воєводстві (адміністративний центр — Варшава) — 70%. Зараз пропорції змінилися: у Варшаві та околицях працюють лише 35% українських заробітчан.

Представник міністерства розповів, що зараз в уряді йде робота над новою версією міграційної політики.

Очікується, що одним з її принципів стане циркулярне перебування іноземних трудових мігрантів.

«Не може бути мови про тривалі терміни працевлаштування в Польщі — тільки обмежені», — пояснив співрозмовник.

При цьому він підкреслив, що для більш тривалого працевлаштування іноземців не буде перешкод за умови отримання ними документів на постійне проживання в РП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *