Переяславщина відсвяткувала обжинки з найбільшим урожаєм в області

День працівників сільського господарства як найголовніше свято хліборобського року трудівники Переяславщини відзначили 18 листопада. У залі РБК зібралися керівники господарств, фермери, рядові виробничники, заслужені працівники сільського господарства і ветерани праці, сільські голови. Цього року Переяславщина має що святкувати: перше місце серед усіх районів Київської області за валовим збором врожаю – це 200 тисяч тонн зерна! Середня врожайність культур склала 62,2 ц/га, і це один з п’яти кращих результатів в області.
Вагомий внесок у щедрий коровай Переяславщини зробили такі підприємства: ПП «Євросем», де зібрали 40 тис. тонн валового врожаю із середнім показником урожайності 76,8 ц/га, ТОВ «Нива Переяславщини» (38 тис. тонн, 92,3 ц /га), ПП «Соснова» (22 тис. тонн, 76,7 ц/га), СФГ «Альта» (15 тис. тонн, 71 ц/га), ПП «Земля Переяславщини» (11,5 тис. тонн, 70 ц/га). Особливо високих показників урожайності окремих культур досягли у ФГ «Геркулес» – 97 ц/га озимої пшениці, по 50 ц/га вівса зібрали в ПП «Строкова-Агро», ТОВ «Стейкагро» виростило озимий ячмінь з урожайністю 75 ц/га.
З такими вагомими здобутками виробників на святі привітала Любов Кузькова, начальник відділу агропромислового розвитку РДА. Вона відзначила також фермерські овочівницькі господарства «Санрайз» та «Любава». Завдяки ПП «Євросем» у районі зросло тваринницьке стадо на 336 голів ВРХ, з яких – 225 корів. Загалом валовий надій молока склав 4 820 тонн, а від корови – 4500 кг. Молочне виробництво підтримують у ПП «Соснова», ПОП «Україна», ПП «Строкова-Агро».
З професійним святом та високими здобутками аграріїв привітали голова РДА Андрій Пряхін, голова районної ради Петро Качкалда, міський голова Тарас Костін, перший заступник голови РДА Юрій Бобровнік. Вони з вдячністю прийняли від трудівників щедрий коровай та вручили їм багато святкових відзнак.
Дипломи голови РДА та голови районної ради за І місце в районі за валовим збором зерна здобув колектив ТОВ «Євросем» (керівник Михайло Чернюк), ІІ місце та відповідний диплом отримав колектив ТОВ «Нива Переяславщини» (директор Віталій Шакель), диплом за третій результат у зборі врожаю отримав для свого колективу Юрій Павлушко, директор ПП «Соснова». Крім того, іменні подяки та грошові винагороди отримали 43 працівники різного фаху та посад великих і малих підприємств. Приємно було бачити в числі нагороджених і немало молоді: славні хліборобські традиції є кому продовжувати і розвивати.
Самовіддану працю наших трудівників гідно оцінили також в області: 10 спеціалістів АПК Переяславщини нагороджено грамотами департаменту АПР Київської ОДА, Почесними грамотами КОДА – Михайла Чернюка, керівника ТОВ «Євросем», та Любов Кузькову, начальника відділу АПР РДА, Ігоря Колихалова, генерального директора ТОВ «Саланг-Агро», відзначили Подякою КОДА.
Чудовий святковий концерт подарували артисти закладів культури району: солісти Віктор Палатний та Лідія Ющишина, гурт «Дівчата», дует «Лілея», тріо ансамблю «Помокляночка», артисти Хоцьківського будинку культури, танцювальний колектив «Реверанс», овації зірвав дует баяніста Василя Заболотного та бубоністки Віри Яреми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *