Переведення землі у статус товару за нинішніх умов веде Україну до знищення
Українська земля має бути не об’єктом спекуляцій, а потужним ресурсом розвитку для економіки нового типу, заснованої на переробці сировини.
Про це заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, передає LB.
За його словами, економіка, орієнтована на експорт сировини і напівфабрикатів, історично притаманна колоніям.
«У діях метрополій щодо колоній була одна мета ― забезпечити там виробництво дешевої сировини і не дати розвинутися виробництву готової продукції. У 18-19 сторіччях європейські імперії робили все можливе для цього. Зокрема, у 1870 році структура індійського експорту на 36% складалася з бавовни-сирцю, але бавовняні тканини становили всього 2% експорту Індії. Водночас імпорт країни на 45% складався із бавовняних тканин, на 8% ― із пряжі», ― зазначив Скоцик.
«Що маємо в Україні? Ту саму економіку колоніального типу. У 2016 основою експорту України була сировина, напівфабрикати або ж товари неглибокої переробки: пшениця, олія, кукурудза, металеві напівфабрикати, прокат тощо. Зокрема, 22% припадало на продукцію рослинництва. Стільки ж ― на металопрокат. Лише близько 10% припадало на продукцію машинобудування», ― додав Скоцик.
«Представники “земельної мафії” та окремі недалекі політики стверджують, що вирватися з цього кола можна лише запровадивши прямий продаж землі зараз. Очевидно, що на Заході та Сході з радістю підтримують цю думку. Сьогодні на “дикому” ринку у бідного населення землю можна скупити за безцінь. Сумарна капіталізація не перевищить $21 млрд, бо кожен гектар із 42 млн га сільськогосподарських земель буде коштувати не більше ніж $500. Переведення землі у статус товару за нинішніх умов веде Україну до знищення», ― заявив він.
За словами лідера Аграрної партії, на «дикий» ринок не піде нормальний інвестор, що розраховує на тривалі вкладення. Натомість прийде спекулятивний міжнародний капітал та українські латифундисти, щоб купувати і перепродавати землю.
«Україна повинна створити такі механізми, які дозволять уже існуючим виробникам, насамперед фермерам, розвинути глибинну переробку. Ці механізми повинні сприяти приходу інвестицій у виробництво тут, в Україні», ― зазначив Скоцик.