Переяславський мер без муток не може?
Думка про людину складається з інформації, яку про неї отримуєш. Інформація буває очна та заочна. Позаяк людина – істота багатогранна та багаторівнева, скласти про неї об’єктивну думку доволі складно. В одних випадках тобі подобається те, що вона каже та робить, в інших – ні. Якщо це рідна чи близька людина, сприймаєш інформацію про неї близько до серця, якщо просто знайома – реагуєш спокійніше. Більшість людей небайдуже ставляться до представників влади, адже від їхніх слів та дій залежить життя пересічних мешканців. Якщо мова йде про міського голову, то від нього, від його поведінки залежить все місто. Тому так прискіпливо й ставляться люди до того, що градоначальник каже, які рішення приймає, як поводить себе з підлеглими і т.д.
За Тарасом Костіним я почав спостерігати з моменту його приходу до влади 2014 року. Я тоді бував практично на кожній сесії ради як журналіст «Ділового Переяслава», а в жовтні 2015-го став іще й депутатом. Тож я спостерігав за нашим очільником, аналізував його слова та дії, узагальнював, робив висновки. Я маю достатній життєвий досвід, а також досвід спілкування з міськими головами Переяслава та інших міст України, роботи в органах місцевого самоврядування, комунальній сфері та в журналістиці, непогану поінформованість про те, що робиться за лаштунками влади, щоб робити адекватні, виважені та об’єктивні висновки.
Виходячи з цього, про Тараса Костіна як мера ніколи не був високої думки. З перших днів його роботи для мене було очевидним, що він узявся не за свою справу. Питання було лише в тому, скільки шкоди він принесе місту, наскільки в нього вистачить розуму та моральних якостей прислухатися до порад фахівців. На жаль, ця людина не чула (не доросла, не усвідомила) такий ціннісно-нормативний зміст сучасної біомедичної етики, як принцип Гіппократа «не нашкодь». І чим далі Тарас Вікторович перебуває на займаній посаді, тим шкідливішими та небезпечнішими для громади є його дії. Їх можна виразити трьома словами: «руйнування місцевого самоврядування». Тому, чуючи про якісь його нові дії (мерівські слова та обіцянки для мене вже давно втратили будь-який сенс), відразу починаєш шукати, де ж тут підступ і каверза.
У порядок денний позачергової 84-ї сесії міськради, яка відбулася 2 квітня у внутрішньому дворику міськрадівського адмінприміщення, наш стерновий несподівано вніс таке питання: «Про звернення Переяславської міської ради до тимчасово виконуючого обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна, голови Київської обласної ради Миколи Стариченка, керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природничого характеру регіонального рівня у зв’язку з епідемічною ситуацією на території Київської області, спричиненою коронавірусом 2019-NCOV Олега Торкунова щодо виключення КНП «Переяслав-Хмельницька ЦРЛ» з переліку закладів охорони здоров’я Київської області, що задіяні для надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою COVID-19 (друга хвиля поширення захворюваності)». Чому несподівано? Бо, згідно з протоколом позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 28.03.2020, планується здійснити заходи щодо перепрофілювання КНП «Переяслав-Хм. ЦРЛ» для надання медичної допомоги пацієнтам, хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19. Проте міський голова Переяслава не повідомив депутатам про якість свої попередні дії, крім вказівки підготувати звернення, чи мав розмови з обласними чиновниками, чи дійсно він зацікавлений у тому, щоб виключити нашу лікарню з переліку медзакладів для спеціалізації пацієнтів із підозрою на коронавірус.
Переяславський мер без муток не може?
Переяславський мер без муток не може?
Переяславський мер без муток не може?
Між іншим, Міністерство охорони здоров’я визначило 240 лікарень по всій Україні, які прийматимуть таких хворих. Переяславської ЦРЛ там немає. А з’явилася вона після згаданого вище протоколу обласної комісії та після розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природничого характеру регіонального рівня у зв’язку з епідемічною ситуацією на території Київської області, спричиненою коронавірусом 2019-NCOV Олега Торкунова. Все це більш ніж дивно. Такі рішення повинні прийматися на рівні Кабміну та МОЗ, а не обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Адже надзвичайна ситуація по всій країні і під перепрофілювання лікарні виділятимуться значні державні кошти. То що, ними розпоряджається обласна комісія? Це все одно, що постійна депутатська комісія міської ради приймає рішення, на підставі якого з міського бюджету виділяються кошти на ті чи інші потреби. А такого бути не може, бо кошти на загальноміські заходи виділяються лише рішенням міської ради. Насправді рішення подібних комісій може мати не розпорядчий, а лише рекомендаційний характер. Щось тут нечисто.
Переяславський мер без муток не може?
Із цим переліком можна ознайомитися за цим посиланням
Проте повернімося до сесії. Депутати-лікарі Василь Щукін, Віктор Конченко та Валентина Затєєва, а також медик Валерій Вовк були категорично проти запропонованого мером звернення. Василь Віталійович пояснив, що для прийому хворих першої хвилі підготовлене інфекційне відділення та реанімація. Якщо ці відділення будуть наповнені хворими, то вважатиметься, що пішла друга хвиля. Тоді пацієнтів розміщуватимуть в інших відділеннях лікарні. Підтримку такого звернення промовець назвав зрадою стосовно лікарні та людей. Бо у випадку спалаху хвороби, якщо Переяслав виключать із переліку, жителів міста й району відправлятимуть в інші міста. Тим більше, що визначення списку лікарень – це не компетенція міської ради. Це рівень держави. Якщо депутати приймуть таке рішення, вони пропіаряться, буцімто вболівають за місто, натомість лікарня не отримає жодного апарата ШВЛ, бо якщо вона відмовляється приймати хворих, значить, апарати їй не потрібні.
Депутат, лікар-реаніматолог Валентина Затєєва додала, що, враховуючи світову статистику розвитку коронавірусу, на цю хворобу в різних формах може перехворіти мінімум 35% населення міста й району, а це до 20 тисяч осіб. Тобто, щомісяця в лікарні може перебувати до 200 тяжкохворих пацієнтів із міста й району, з них близько 80 мають знаходитися в реанімації і бути підключеними до апарату ШВЛ.
Без дозволу міського голови, грубо порушивши регламент, почав виступати голова регламентної комісії Олександр Калашник. Він став говорити, буцімто в наше місто привозитимуть хворих із інших областей, хоча лікарі йому заперечували, що в інших областях є свої лікарні для коронавірусних. Натомість Олександр Григорович обізвав Василя Віталійовича «провокатором чистої води». Але на захист колеги з БПП Василя Щукіна стала парламентарка Олена Розовик. Зрештою, звернення підтримали лише мер та четверо депутатів.
Закрадається крамольна думка про зрежисовану виставу. Один депутат рішуче виступає проти звернення в КОДА, другий йому енергійно опонує. Що характерно, обидва парламентарі – з мерівського пулу. Депутати в більшості прислухаються до лікарів і звернення не підтримують. Мер нібито й хотів відгородити городян від хворих, але що ж, депутати його не підтримали.
А тим часом у ФБ знайдений допис такого собі Олександра Іванова, який повідав про давні домовленості між мерами Києва та Переяслава щодо прийому в нашій ЦРЛ хворих на коронавірус…
Переяславський мер без муток не може?
P.S. У цій ситуації, як і в багатьох інших, замість чіткого та зрозумілого інформування населення, замість прозорих дій щодо підтримки лікарні та громади, міська влада під керівництвом Костіна напускає туману й дезорієнтує людей. Тобто, її дії прямо суперечать обов’язкам, покладеним на неї законодавством. Мешканці міста у своїй переважній більшості мало розуміють, що відбувається, куди бігти й кого слухати. А владі тільки того й треба. Вона каламутить воду далі…. Підтвердження цієї тези знайдете в наших наступних публікаціях.
Олександр МАТВІЄНКО