ПЕРЕДВИБОРЧИЙ ПОПУЛІЗМ ВЛАДИ ЗДАТЕН ОБВАЛИТИ КУРС ГРИВНІ, — ЕКСПЕРТ

Курс гривні в 2018 році буде залежати від зростання інфляції і популістських дій влади, на які вона може піти напередодні виборів в 2019 році.

Про це в коментарі «Апострофу» розповіли експерти.

За словами фахівців, якщо ставки по депозитах в банках будуть низькими, а інфляція високою, капітал буде шукати «зону заощадження» в доларі. «Якщо буде наростати інфляційний тиск, капітал буде більш активно шукати якийсь захист у валюті, можливо, в дорогоцінних металах», — вважає старший аналітик Forex Club Андрій Шевчишин.

Тим часом відхід капіталу в долар загрожує ще більшим зниженням курсу гривні. Експерт припускає, що Нацбанк буде стежити за цим і в разі ризику може піти на підвищення відсоткової ставки. На думку керівника департаменту по роботі з борговими інструментами на локальному ринку інвестиційної компанії Concorde Capital Юрія Товстенка, на курс впливатимуть і політичні чинники.

«Не варто забувати про майбутні вибори президента і Верховної Ради в 2019 році, що підвищує ризики популістських дій влади (збільшення заробітної плати, пенсій), що також буде тиснути на курс гривні», — зазначив він.