Партія Порошенка заявляє про обшуки в Бірюкова

Партія екс-президента Петра Порошенка “Європейська солідарність” повідомила, що у кандидата в народні депутати від політсили Юрія Бірюкова проводять обшуки.

Про це 26 червня повідомляє прес-служба партії.

“Обшуки у кандидата в народні депутати відомого волонтера і громадського діяча Юрія Бірюкова, які розпочалися сьогодні за відверто невмотивованим рішенням суду, партія “Європейська Солідарність” вважає цинічним політичним тиском і неприховуваним переслідуванням з політичних мотивів”, – йдеться в повідомленні.

Водночас, наразі не відомо, хто саме прийшов з обшуками до кандидата. Зокрема, “Українській правді” інформацію про обшук відкинули у поліції, прокуратурі, СБУ, НАБУ та САП.

 У ДБР інформацію УП не підтвердили, але і не спростували.

Партія розцінює обшуки у Бірюкова “як частину реваншу, як спробу розправи над тими, хто в перших рядах допомагав Збройним силам протистояти путінській агресії”.

Бірюков був позаштатним радником Порошенка, а також радником міністра оборони Степана Полторака. Він іде у Раду від партії “ЄС” під номером 32.

 

Бірюков і Порошенко FB БІРЮКОВА

У 2014-му Юрій Бірюков очолював волонтерський фонд “Крила Фенікса”, однак пізніше отримав посади в АП і МОУ, хоча і позаштатні. Волонтер з 2014 року натякав на формальну угоду волонтерського руху з владою, а фактично на роботу підконтрольну Адміністрації президента.

У розмові з УП у 2018 році Бірюков спростовував твердження про те, що на хвилі волонтерства прийшов до влади.

“У чому я прийшов до влади? Я на громадських засадах, 100-відсотковий волонтер. Не маю ані повноважень, ані права підпису, ані зарплати. У кожної людини є доступ до президента, є приймальні дні. Я його бачу трохи частіше. Що раджу президенту – розповідати не буду. Займаюсь просуванням реформи речового, харчового і житлового забезпечення”, – говорив він УП торік.

Бірюков запевняв, що волонтерів зразка 2014-го, які збирали гроші та їздили на фронт, залишилося “мікроскопічно мало”. При цьому, за його словами, саме волонтерство не змінилося – змінилася суть.

Нагадаємо, що скандали, повязані з імям Юрія Бірюкова раніше виникали. Так,  11 травня 2019 року український блогер Євген Шевченко опублікував на своїй сторінці в Facebook копію листа данського міжнародного благодійного фонду Global Medical Aid президентові України Петру Порошенку.

Голова фонду Ганс Фредерік Діденсборг просить відкрити офіційне розслідування діяльності радника президента України Юрія Бірюкова (БФ “Крила Фенікса”). Пан Діденсборг звертає увагу Петра Порошенка на той факт, що Бірюков вже чотири роки не може відзвітувати перед “Global Medical Aid” про розподіл гуманітарної допомоги на суму близько 20 000 000 гривень.

“У 2014 році БФ “Крила Фенікса” надіслав звернення з проханням про отримання гуманітарної допомоги, і в січні 2015 року дві вантажівки… були відправлені в Україну в БФ “Крила Фенікса”… Орієнтовна вартість вантажу – 20 000 000 гривень”, – пише Діденсборг.

Далі в листі вказується, що впродовж кількох років представники БФ “Global Medical Aid” намагалися отримати звіт про розподіл гуманітарної допомоги. Ці вимоги Юрій Бірюков залишив без уваги.

Радника Порошенка підозрюють у крадіжці “гуманітарки” на 20 000 000

Я направив до БФ “Крила Фенікса” запит на отримання документації (документи, що підтверджують отримання вантажу, накладні)… Потім навесні і влітку 2015 року багато разів відправляв нагадування… 3-4 рази особисто приїжджав в офіс “Крил Фенікса” і кожен раз мене запевняли, що я найближчим часом отримаю документи… Через великий відрізок часу мені надіслали документ, який не має ніякої цінності, тому що в ньому відсутні підписи та печатки одержувачів вантажу, також у ньому відсутня інформація про медичні препарати. Я також кілька разів особисто писав Юрію Бірюкову… Всі мої наступні листи залишилися без відповіді”, – повідомляє президент міжнародного фонду “Global Medical Aid”.

Пан Діденсборг припускає, що гуманітарна допомога могла бути використана Бірюковим для особистого збагачення і вважає за необхідне офіційно розслідувати цей інцидент: “Таким чином я до цього часу не знаю, куди подівся гуманітарний вантаж, який був направлений до БФ “Крила Фенікса” на суму 20 000 000 гривень. Я можу зробити висновок, що медикаменти і медичне обладнання не були передані на благо пацієнтів, як планувалося, а були використані Бірюковим для особистого збагачення”, – підводить підсумок Діденсборг.

Global Medical Aid” – великий міжнародний фонд, неодноразово надавав допомогу Україні.

Радника Порошенка підозрюють у крадіжці “гуманітарки” на 20 000 000

Тільки в 2014 році допомога Україні становила близько 7 400 000 датських крон.

У 2017 році Українська служба крові отримала від данців апарати для забору і переробки донорської крові на суму 790 000 євро. Пан Діденсборг тоді сказав: “Україна – це європейська країна, наш сусід, який опинився в дуже специфічній і скрутній ситуації. Ми повинні допомогти сусідові. Сподіваюся, цей подарунок стане прикладом для благодійних організацій не тільки в Європі, але і у всьому світі”.

НАРОДНА ПРАВДА зв’язалася з блогером Євгеном Шевченком, який зараз перебуває за межами України, і попросила прокоментувати ситуацію з виявленим документом данського БФ і Бірюковим.

“Що ж, прокрався чоловік, взяв гроші у фонду, і на сьогоднішній день фонд не може отримати звітну документацію”, – сказав Шевченко.

За словами Шевченка, заяву в правоохоронні органи за цим фактом подано.

“Але поки генпрокурор у нас Юрій Луценко, результатів не буде. Якщо з’явиться прокурор більш порядний, то є шанс, що Бірюков сяде у в’язницю за розкрадання в особливо великих розмірах та шахрайство”, – сказав Шевченко.

Пост з копією листа президенту почав масово поширюватися. Читачі соціальних мереж були ображені оприлюдненими підозрами.

Радника Порошенка підозрюють у крадіжці “гуманітарки” на 20 000 000

“Навіть якщо не вкрав, а просто не відзвітував належним чином, така поведінка – це скотство і удар по іміджу України і бажанню допомагати українцям”, – пише користувач В’ячеслав Кучин.

“… Це факт наперсточництва  – вивчення реакції іншої сторони (пройде або не пройде через презирливе ставлення) з метою “побудови даху” та “з’ясування відносин”. Просто ці люди чинять так з усіма. Вони не думають про наслідки, вони просто інакше не вміють. Мерзота і гопота”, – пише Олег Хохлов.

“Навіть якщо не вкрав, а просто не відзвітував належним чином, така поведінка – це скотство і удар по іміджу України і бажанню допомагати українцям”, – пише користувач В’ячеслав Кучин.

“… Це факт наперсточництва  – вивчення реакції іншої сторони (пройде або не пройде через презирливе ставлення) з метою “побудови даху” та “з’ясування відносин”. Просто ці люди чинять так з усіма. Вони не думають про наслідки, вони просто інакше не вміють. Мерзота і гопота”, – пише Олег Хохлов.

Радника Порошенка підозрюють у крадіжці “гуманітарки” на 20 000 000

Ці факти прямим текстом були викладені в численних клопотаннях, які слідчі СБУ направляли на адресу суду, а також у визначеннях судів по кримінальному провадженню. В офісі фірми і квартири Бірюкова пройшли обшуки.

Український журналіст Володимир Бойко повідомив тоді, що справу вдалося зам’яти, на угоду зі слідством пішла підставна особа, співробітник фірми “ОСВ Тревел”. Самому Бірюкову довелося зібрати значну суму, щоб відкупитися від “правоохоронців”, у результаті чого його фірма збанкрутувала і залишилася винна значні суми контрагентам.

Потрапляв радник Порошенка і під звинувачення в збагаченні “на крові”. “Волонтери “Крил Фенікса” збирали гроші на автомобілі для АТО за завищеною ціною, намагаючись купити їх не безпосередньо з США, а в українського “АвтоКрАЗ”, – стверджував у вересні 2015 року колишній заступник директора “Укрнафти” і “Західної нафтової компанії”, автогонщик Олексій Тамразов.

Радника Порошенка підозрюють у крадіжці “гуманітарки” на 20 000 000

Тамразов повідомляв, що зробив запит канадській компанії Streit Group, виробнику автомобілів Spartan Ford F-550. Згідно з відповіддю компанії, скріншот якої Тамразов виклав на своїй сторінці, ціна на “Спартан” у виробника – 280 000 доларів, тобто близько 3 700 000 гривень. Волонтери ж збирають на автомобіль 5 350 000 гривень.

Також Бірюкова неодноразово звинувачували в публікації “липових” звітів про розподіл зібраних для АТО коштів.

https://narodna-pravda.ua/2019/05/15/sovetnyka-poroshenko-podozrevayut-v-krazhe-gumanytarky-na-20-000-000/