Палатний: Навіть для Києва, де рівень доходів громадян вище, ніж в інших областях, нові тарифи – непідйомні

На сьогоднішній день проблема зростання тарифів на житлово-комунальні послуги є найбільш болючою для українських сімей, адже зарплати і пенсії людей фактично залишаються на незмінному рівні. Тому тарифна політика в державі повинна мати зважений, поетапний характер, а також передбачати індексацію розміру заробітних плат і пенсій для забезпечення платоспроможності громадян.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив народний депутат України, голова парламентського комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Артур Палатний, коментуючи звернення мера Києва Віталія Кличка та депутатів Київради до Кабміну і ВР з вимогою встановити плату на комунальні послуги для жителів столиці на рівні не більше 15% від сукупного доходу середньостатистичної сім’ї.

«Зрозуміло, що механізм постійної компенсації з боку держави економічно необґрунтованих тарифів на тепло і електроенергію для населення себе вичерпав. Приведення тарифів до рівня економічно обґрунтованих і впровадження системи прозорої адресної соціальної допомоги громадянам є набагато більш ефективнішою політикою. Однак, це потрібно робити продумано і з урахуванням думки місцевих громад та органів місцевого самоврядування. Навіть в Києві, де середня зарплата вище, ніж в інших регіонах, проблема оплати нових тарифів стоїть дуже гостро. Тому поряд з наданням субсидій необхідно ще й передбачити кошти в державному бюджеті на справедливу індексацію зарплат і пенсій для українців. В іншому випадку ми можемо зіткнутися з масовими неплатежами і зривом опалювального сезону в Україні », – зазначив Палатний.

При цьому, за словами народного депутата, оскарження нових тарифів для населення в судовому порядку недостатньо для вирішення тарифної проблеми. «Це хороший привід для політичного піару деяких політиків, але це не вирішення проблеми тарифів. Повинен бути постійний діалог уряду з органами місцевого самоврядування, диференційований підхід до встановлення розміру тарифів та прозорості їх формування, повинні бути запропоновані шляхи монетизації субсидій і цільові програми стимулювання енергозбереження, а також приведені у відповідність зарплати і пенсії. Кабмін повинен комплексно вирішити цю проблему, а вводити тарифи за ринковими цінами зможе лише тоді, коли громадяни будуть платоспроможними », – додав Палатний.