Опалення за копійки: в Україні з’явилася унікальна розробка

Вчені з Національного технічного університету “КПІ” імені Ігоря Сікорського та Національного університету імені Тараса Шевченка створили прилад, який може вирішити проблему газової залежності України і в рази здешевити вартість опалення для споживачів.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Принцип дії винаходу полягає у використанні для отримання енергії рідини під назвою водо-вугілля: особливо приготованої суміші бурого вугілля і води, яка дозволяє отримати потужний процес горіння. Однак для нього, крім водо-вугілля, також необхідний плазмотрон і електрика.

“Невелика кількість електричної енергії ми вкладаємо в пусковий механізм хімічної реакції, яка в подальшому у вигляді факела віддає нам тепло. Як наслідок – невелика кількість електрики дає велику кількість тепла”, – пояснив аспірант КНУ Микола Клочок.

“Установка може використовуватися і для військових, щоб їм не було холодно і можна було б щось зварити. Одна проблема – потрібна електроенергія. При нашому способі горюче, газ та інші види палива повинні бути відсутніми – тільки водо-вугілля”, – зазначив доцент КПІ Юрій Попіль.

За словами вчених, нестачі в основному ресурсі для їх розробки в Україні немає, адже країна багата покладами бурого вугілля, до того ж воно залягає на поверхні.

Клочок зазначив, що зараз подібна технологія вже застосовується в Америці і Китаї, а найбільш активно там, де обмежені нафтові і газові ресурси. Але є суттєва відмінність із тим, що винайшли в Україні, – метод українських вчених більш досконалий в екологічному плані.

Творці унікального приладу також відзначили, що не готові продавати свою ідею, адже хочуть, щоб вона на повну потужність запрацювала в Україні. Зараз вони шукають інвесторів для подальших досліджень і вдосконалення свого винаходу.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *