Обама підписав оборонний бюджет США, що збільшує допомогу Україні

Президент США Барак Обама підписав бюджет на 2017 рік на потреби національної оборони, в якому кошти на військову допомогу Україні збільшено до 350 млн доларів. Про це повідомляє посольство України в США в своєму Facebook.

Як відзначили в посольстві, кошторис допомоги Україні в 2017 році збільшено, в порівнянні з 300 млн доларів, закладеними роком раніше.

“Документом передбачено виділити кошти для надання оборонної допомоги Україні, в тому числі летальних оборонних видів озброєнь. Перелік видів допомоги розширений включенням засобів та технічною підтримкою для розробки цілісної системи моніторингу державного кордону України, а також допомоги в підготовці штабних офіцерів і вищого військового командування ЗСУ” , – йдеться в повідомленні.

У президента України Петра Порошенка сподіваються, що при Дональда Трампа Україна отримає від США летальну зброю.

Підписаний президентом США Бараком Обамою військовий бюджет також обмежує співпрацю Пентагону з Росією в 2017 році.
Згідно з документом, опублікованим на сайті Конгресу США, кошти, що виділяються Міністерству оборони США в 2017 році, не можуть бути використані Пентагоном для двостороннього військового співробітництва з Росією, передає РБК. У військовому бюджеті вказується, що це положення може бути змінено за рішенням міністра оборони, державного секретаря, який буде направлено у відповідні комітети Конгресу. Умовою для зняття обмежень названо припинення Росією окупації української території і дій, що загрожують суверенітету і територіальній цілісності України і членів НАТО.

Обмеження не стосуються військових баз Росії в Автономній Республіці Крим, наявність яких передбачено договором від 1997 року про умови розміщення Чорноморського флоту на території України. Однак підкреслюється, що ніякі кошти Пентагону не можуть спрямовуватися на цілі, які якимось чином будуть означати визнання російського суверенітету над окупованим Кримом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *