Нідерланди висунули умови ратифікації Угоди про асоціацію ЄС і України, – Reuters
Нідерланди погодяться підписатися під угодою про асоціацію України з Європейським союзом, якщо лідери ЄС гарантують на саміті 15 грудня, що зближення з Києвом не спричинить за собою додаткових фінансових і військових зобов’язань і не дасть українцям права жити і працювати в Європі.
Як передає БізнесЦензор, про це повідомляє Reuters з посиланням на проект резолюції, підготовлений Нідерландами – єдиною країною блоку, яка не ратифікувала угоду про асоціацію України і ЄС, оскільки громадяни проголосували проти цього на референдумі в квітні.
Асоціація з ЄС передбачає розширення торгових зв’язків і покликана компенсувати втрачений після проєвропейської революції 2014 року російський ринок.
Угода попередньо вступила в силу, проте Нідерланди погрожували розірвати її, якщо лідери країн ЄС не підтримають додаткові умови, сформульовані Гаагою.
Резолюція саміту ЄС дасть прем’єру країни Марку Рютте можливість звернутися до парламенту з проханням схвалити угоду з Україною всупереч результатам референдуму.
“Ставки високі. Зрештою, якщо голландці не ратифікують угоду, в тих, хто програв виявляться Україна і ЄС, а у виграші – Росія”, – цитує агентство слова співрозмовника в дипломатичних колах ЄС.
“Це витратно, але воно того варте. На цьому етапі – або так, або ніяк”, – зазначив інший європейський дипломат.
Як зазначає агентство, дипломати в Брюсселі кажуть, що угоду, швидше за все, в результаті буде досягнуто, незважаючи на роздратування багатьох країн, особливо на східних кордонах ЄС, позицією Нідерландів.
Очікується, що посли країн ЄС обговорять запропонований Нідерландами проект документа в понеділок у Брюсселі.
У проекті йдеться про те, що угода про асоціацію з Україною “не містить зобов’язання Євросоюзу або його членів надавати колективні гарантії безпеки або іншу військову допомогу і підтримку Україні”.
У документі також сказано, що українці не отримують “права на проживання і вільне працевлаштування” в ЄС, а угода “не вимагає додаткової фінансової підтримки” України з боку Євросоюзу.
Жодна з цих можливостей не була гарантована угодою про асоціацію, однак голландці хочуть чітко вивести їх за межі документа, щоб заспокоїти виборців.
У проекті також говориться, що боротьба з корупцією є ключовою умовою зміцнення зв’язків з Україною. Джерело: http://biz.censor.net.ua/n3016886