Негідна система: фахівець-інвестор оцінив пенсії по-українськи

Пенсійна система України не є гідною. Пенсійний вік уже не буде знижено, дефіцитність Пенсійного фонду щороку збільшується, середня пенсія в Україні не зростає, а межа між найвищою і найнижчою пенсіями постійно сплощується. Тому ця система потребує серйозних реформ.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив координатор громадянської платформи «Нова країна» Тарас Козак.

Він заявив, що всі заяви політиків про зменшення пенсійного віку для жінок – це фальшиві надії, адже ніхто вже не зможе повернути норму, що українські жінки виходитимуть на пенсію у 55 років.

«Пенсійний вік для жінок буде 60 років. Це факт, з яким треба змиритися. Ніхто це повертати не буде, бо ми розуміємо, що є багато проблем. Зокрема дефіцитність Пенсійного фонду щороку збільшується. Незважаючи на реформу 2017-го року. Краще не стало. Нам обіцяли, що за декілька років цей дефіцит зникне, але він не зникає. Ба більше, у липні-серпні ми мали проблеми із затримкою виплати пенсій», – зауважив Тарас Козак.

Також він звернув увагу на те, що середня пенсія в Україні не зростає, а постійно падає.

«Сьогодні середня пенсія становить менше, ніж 30% від середньої зарплатні. Але навіть 40% вважається неприйнятним. Ми підписали багато документів, де обіцяли пенсію у розмірі 50% від зарплати. Та сьогодні коштів у Пенсійному фонді немає. Де їх брати – незрозуміло», – коментує експерт.

Ще одна проблема пенсійної системи України, додав Тарас Козак, – пенсії не відповідають стажу пенсіонера.

«Ті люди, які мали малу зарплатню, але працювали тривалий час, сьогодні мають дуже маленьку пенсію. Хоча віддали країні все життя. Межа між найвищою і найнижчою пенсіями постійно сплощується. Якщо ти багато працював, сплачував багато внесків, на пенсії ти будеш отримувати дуже мало.

Тому вся ця система не є гідною, вона потребує серйозних реформ, зокрема запровадження нових накопичувальних рівнів. Потрібен перегляд страхового принципу, і, можливо, введення певного нульового рівня, який не залежатиме від того, працювала людина, чи ні», – вважає координатор громадянської платформи «Нова країна».