НБУ назвав дату введення в обіг нової купюри

Нацбанк оновив банкноту номіналом 200 гривень

Національний банк України показав нову банкноту номіналом 200 гривень, яка буде введена в обіг в Україні 25 лютого 2020. Про це повідомляється на сайті НБУ.

«На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережені основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовій стороні розміщений портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення будівлі по організації в’їзної вежі Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено в центр банкноти (раніше був з правого боку), – пише прес-служба НБУ.

Нові 200-гривневі купюри планують ввести в обіг в Україні 25 лютого 2020 року.

НБУ назвав дату введення в обіг нової купюри

По дизайну нова 200-гривнева банкнота схожа на інші сучасні нові банкноти номіналом 20, 100, 500 і 1000 гривень. Портрет поетеси Лесі Українки переміщено в центр банкноти (раніше він був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився порівняно зі старою – 75 x 148 мм.

Переважний колір купюри – світло-рожевий. Банкнота надрукована на особливому тонованому папері. Папір банкноти що флуоресціює в ультрафіолетових променях. Вона також містить багатотоновий локальний водяний знак, світлий елемент водяного знака, захисні стрічки і захисні волокна.

НБУ назвав дату введення в обіг нової купюри

Відзначається, що старі банкноти зразка 2007 року і нові зразка 2019 року будуть перебувати в обігу одночасно. Після введення в обіг нових банкнот українцям не потрібно обмінювати банкноти старого зразка на нові. Поступово в обігу буде ставати все більше нових 200-гривневих банкнот через заміну зношених.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *