Loading...

Названий серйозний фактор ризику для гривні

Недостатньо тісна співпраця Національного банку України та фінансово-економічного блоку Кабінету міністрів є фактором ризику для гривні.

Про це заявив народний депутат від Блоку Петра Порошенко, перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко.

“Необхідна більш тісна співпраця НБУ і фінансово-економічного блоку уряду. Наприклад, ми бачимо великий залишок коштів на казначейських рахунках. Це фактор ризику для української валюти”, – зазначив Довбенко.

За його словами, було необхідно використовувати державні гроші більш плавно протягом року.

“Тобто не треба залишати використання більшої частини грошей на четвертий квартал. У попередні роки у нас і зовсім левову частку залишали на грудень. Це фактор ризику і в цьому році”, – підсумував нардеп.

А ось що думає про те, як поводитиметься гривня надалі інвестиційний банкір

Гривня у найближчі місяці буде вести себе природним чином, оскільки ситуативні чинники, які призводили до її падіння, знівельовані.

Таку думку в коментарі “Обозревателю” висловив інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

“Падіння було пов’язано з тим, що попередні десять днів були ситуативні чинники, які чинили тиск на гривню. Зараз ці чинники знівельовані, і гривня буде вести себе природним чином”, – зазначив Фурса.

За його словами, чинниками тиску були виплата великого обсягу дивідендів, які конвертувалися, і виплата по ПДВ в кінці серпня.

Нагадаємо, гривня трохи зміцнилася після тривалого падіння.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *