Тимчук: “Хорватський сценарій” умить множить на нуль усю донбаську криваву авантюру Кремля

У Кремлі “влаштували істерику” через можливість реалізації “хорватського сценарію” із звільнення Донбасу Україною. Про це написав у Facebook координатор групи “Інформаційний спротив”, народний депутат від “Народного фронту” Дмитро Тимчук.

“Ця істерика – стовідсоткова ілюстрація до картини “на злодієві шапка горить”. Оскільки “хорватський сценарій”, повністю відповідаючи стратегії мирного врегулювання проблеми Донбасу (з якою згоден президент РФ Володимир Путін, але тільки на словах), умить множить на нуль усю донбаську криваву авантюру Кремля”, – зазначив він.

Політик пояснив, що “хорватський сценарій” для Донбасу передбачає припинення всілякої військової допомоги сепаратистам із боку РФ і прагнення сепаратистів самим інтегрувати в Україну контрольовані території назад.

“Хорватський сценарій” означає повне й беззастережне виведення російських військових і найманців із Донбасу, а також повне припинення всіх видів постачання “1-го АК ДНР” і “2-го АК ЛНР” (як за фактом структур ЗС РФ, керованих російським Генштабом…) із Росії. Що означає фактичне припинення діяльності російсько-терористичних військ як цілісної структури і перетворення їх на розрізнені групки місцевих мародерів Донбасу”, – розповів Тимчук.

Він підкреслив, що в разі визнання Путіним “хорватського сценарію” настане кінець окупації Донбасу, “у яку вкладено стільки сил і коштів”.

“Ідеться не тільки про тиск Заходу – самим псевдоурядам “ЛДНР”, які вдають “самостійних” гравців, буде неможливо пояснити власним мешканцям, левова частка яких із задоволенням підтримала б цей сценарій, чому вони його не приймають”, – упевнений нардеп.

Він додав, що різка реакція Росії проти “хорватського сценарію” – чергове підтвердження того, що на Донбасі немає сепаратистів, а є російські окупанти.

“Урегулювання конфлікту без того, щоб не залишити за собою фактичного контролю над Донбасом, у плани Путіна ніяк не входить. Саме тому я спочатку ставився дуже скептично до можливості “хорватського сценарію” – так, Путін шизофренік, але не ідіот, щоб його прийняти. Проте цілком очевидно, що Україна має посилено просувати саме цей сценарій, оскільки оскаженілий опір йому з боку Москви й показує її справжню сутність і справжні плани в Україні”, – підсумував Тимчук.


15 червня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд України планує використати досвід Хорватії для реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. У міністерстві закордонних справ Російської Федерації назвали непродуктивними й недоречними кроками плани України та Хорватії про передавання українській стороні хорватського досвіду з реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

13 червня секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що військові дії на Донбасі переросли формат антитерористичної операції, тому необхідно перейти до нового формату захисту України від російської агресії.

Президент України Петро Порошенко сказав, що в заяві Турчинова не йшлося про заміну антитерористичної операції військовим станом. Він зазначив, що за його дорученням підготували проект законодавчого акта, який називається “Про реінтеграцію окупованих територій Донбасу України”. За словами президента, документ визначає низку заходів і кроків, які треба здійснити для забезпечення реінтеграції Донбасу.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *