Нацбанк закликав українців скаржитись, якщо фінустанови нав’язують їм послуги

У Національному банку України закликали українців, яким фінансові установи нав’язують супутні послуги, на кшталт страхування чи послуги нотаріуса, скаржитися на такі випадки

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

“Близько половини усіх скарг від споживачів на фінансові установи, які надходять до Національного банку, стосуються нав’язування непотрібних послуг. Наприклад, страхування, нотаріальних послуг тощо. Законодавство забороняє фінансовим установам нав’язувати послуги. Але упродовж останніх восьми років жоден державний орган не мав повноважень контролювати дотримання цієї норми”, – повідомляють у Нацбанку.

Там зазначають, що після ухвалення закону про захист прав споживачів фінансових послуг, НБУ отримав право та обов’язок реагувати на скарги споживачів. Зокрема, Нацбанк може застосувати санкції проти тих фінансових установ, які порушують права споживачів.

Зазначимо також, що відповідно до чинного законодавства, банки не мають права займатися страховою чи нотаріальною діяльністю, тож, коли вони пропонують клієнтам послуги зі страхування, банки виступають лише посередниками зі страховою компанією.

Нацбанк закликав українців скаржитись, якщо фінустанови нав’язують їм послуги

  • Нагадаємо, Верховна рада ухвалила у першому читанні та цілому законопроект про захист прав фінансових послуг, яким банки зобов’яжуть розкривати інформацію про реальні кредитні ставки та комісії, які сплачують споживачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *