Loading...

НАЦБАНК ВИЗНАВ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИМ PLATINUM BANK

Відучора «Платинум Банк» визнано неплатоспроможним — вкладникам виплатять 4,8 млрд грн

Правління Нацбанку України віднесло ПАТ «Платинум Банк» до категорії неплатоспроможних. Його вкладники отримають 4,8 млрд грн. 97% зможуть забрати вклади у повному обсязі. Про це сьогодні, 11 січня, повідомив прес-центр Нацбанку.

Таке рішення Правління прийняло після того, як Platinum Bank не зміг досягти позитивного значення свого капіталу, станом на 1 січня 2017 року. Керівництво та власники банку Борис Кауфман та Григорій Гуртовий намагалися докапіталізувати його, але це не вдалося.

Фонд гарантування вкладів виплатить клієнтам банку їх вклади. 97% (197 тис. осіб) з них не вкладали більше 200 тис. грн, тому вони отримають їх у повному обсязі. Інші ж вкладники отримають лише по 200 тис. грн. Усього вони мають отримати 4,8 млрд грн.

Нагадаємо, у вересні 2015 року Нацбанк відніс до неплатоспроможних банк полтавського нардепа Костянтина Жеваго «Фінанси і кредит». Його вкладникам мали виплатити 6,2 млрд грн.

Екс-заступник голови Нацбанку Владислав Рашкован очікує, що до кінця 2017 року кількість банків скоротиться до 75-80, частка 20 найбільших банків збільшиться до 92-93%, а ставки по гривневих кредитах бізнесу до осені складуть 13-15%

Чим більше буде нагнітатися паніка навколо українських банків, тим нижче буде падати курс гривні. Про це заявив фінансовий аналітик Єгор Перелигін.

Так, коментуючи націоналізацію ПриватБанку, експерт запевнив, що це було необходмо, так як Приват мав спекулятивне фінансування. «Але чим більше буде паніка навколо Привату і інших банків – тим більше буде падіння курсу гривні. Друкарський верстат не включається при націоналізації Привату, але при масовому виведенні коштів цього не уникнути », – запевнив експерт.

Перелигін також назвав три варіанти розвитку подій навколо Привату. Перший з них, найгірший – приєднання до «Ощадбанку». Другий – опрацювання проблемних активів і продаж інвестору.

«Третій варіант – це« різка »ПриватБанку. В українських реаліях з корупцією цей варіант може бути катастрофічним для держави », – додав Перелигін. При цьому аналітик виключив варіант повернення Привату колишнім власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *