Нардепи ігнорують роботу. 208 депутатів пропустили більш ніж половину голосувань

208 народних депутатів пропустили більш ніж половину голосувань Верховної Ради в травні.  Із них 60 — пропустили понад 90% голосувань, ідеться в дослідженні Комітету виборців України.

“Серед ігнорувальників голосувань є такі, що не взяли участі в жодному впродовж місяця, — розповідає голова КВУ Олексій Кошель. — Їх дев’ятеро: це Євген Бакулін з “Опозиційного блоку”, позафракційні Андрій Білецький, Дмитро Ярош, Едуард Матвійчук, представник групи “Воля народу” В’ячеслав Богуслаєв, члени фракції партії БПП Петро Сабашук і Оксана Білозір (БПП). А ще Олександр Онищенко та Сергій Клюєв, які переховуються за кордоном від українських правоохоронних органів”.

Частина депутатів, як показало дослідження, проголосували лише  кілька разів. Зокрема, Сергій Льовочкін (“Опоблок”) та Денис Дзензерський (“Народний фронт”) проголосували в травні лише по одному разу, Вадим Рабінович (“Опоблок”) — двічі, Євген Мураєв (позафракційний) — тричі.

“Лише Оксана Білозір була відсутня в Раді й не голосувала з поважних причин, а саме — через хворобу (це відображено на сайті Верховної Ради), — каже Олексій Кошель. — Інших я поділив би на три умовні групи. Перша — це “Опозиційний блок”, який системно ігнорує парламентську роботу. Багато фракції пропускає більшість засідань і голосувань (навіть суто технічних). Друга група — це мажоритарники-підприємці, яким мандат потрібен суто для лобіювання свого бізнесу. Виборців на місцях вони вряди-годи задобрюють якимись спонсорськими проектами, а парламентську роботу ігнорують.

І третя група, вважаю, теж цинічна — це політики, які піаряться позапарламентською політичною діяльністю або її імітацією, натомість не працюючи ефективно як законодавці. Наприклад, депутати Білецький, Ярош чи Семенченко. Вони здобули собі ім’я на фронті й за участь у бойових діях заслуговують вдячності суспільства, однак як депутати вони не ефективні. Нині ці люди відомі радше яскравими виступами, ніж законодавчою роботою”.

А чи виконує хтось із депутатів свої обов’язки щодо участі в голосуваннях як належить?

“Таких є тільки двоє, — каже голова КВУ. — У 100% голосувань участь взяли тільки Віктор Пинзеник із БПП та Михайло Бондар із “Народного фронту”. Знаково, що Бондар, як і деякі названі ігнорувальники депутатських обов’язків, був обраний як доброволець із АТО, однак до нової роботи підійшов так само відповідально”.