Loading...

Нафтогаз пропонує на два дні обмежити споживання газу

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” пропонує ввести на 3-4 березня обмеження на споживання газу в Україні через відмову компанії “Газпром” (Росія) в його поставках. Про це заявив голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв на засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

Він додав, що дефіцит газу становить близько 10 млн куб. м на добу через низькі температури і дії “Газпрому”. “Ми зможемо цей дефіцит частково закрити, купуючи газ європейського напрямку за досить високими цінами, але всі ці рахунки будуть виставлені” Газпрому “за недотримання умов контракту, але ми очікуємо, що приблизно 10 млн куб. м на добу буде очікуваним дефіцитом, які  наразі ми перекрити не можемо “, – заявив Коболєв.

За його словами, цей дефіцит необхідно перекрити в період з 1 по 4 березня, потім очікується потепління і споживання знизиться до стандартного рівня. “Є план дій, затверджений наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 2 листопада 2015 року. Цей план дій передбачає введення спеціального режиму споживання газу, коли підприємства, що мають альтернативні види палива, переходять на альтернативні види, і доводиться працювати з компаніями теплової генерації по зменшенню споживання газу приблизно на 5-10% “, – додав він.

Коболєв запропонував Міненерго запустити даний план в дію з 3 березня. “На 2 березня ресурс газу у нас купується, він відносно дорогий, але ми його перекриємо. Суббота-неділя – це та зона ризику, за яку ми переживаємо”, – резюмував Коболєв.

Як повідомлялося, раніше, в четвер заступник голови “Газпрому” Олександр Медведєв заявив російським журналістам, що компанія отримала від “Нафтогазу” грошові кошти як оплату за березневі поставки газу, але повернула їх в повному обсязі.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *