НАБУ обшукує чиновників лісництва на Харківщині, один навіть чинив опір

Детективи НАБУ в Харківській області здійснюють обшуки вдома у посадових осіб ДП “Гутянське лісове господарство” та комерційних компаній.

Про це повідомляє у Facebook Національне антикорупційне бюро.

За його даними, слідчі дії відбуваються в межах розслідування можливих зловживань під час продажу деревини. Розслідування цих фактів НАБУ здійснює з лютого 2019 року.

“За місцем одного з обшуків детективи НАБУ були змушені викликати поліцію, оскільки власник житла чинив протидію проведенню законної слідчої дії”, – розповіли в бюро.

Нагадаємо, що 28 серпня на знімальну групу телеканалу “112 Україна”, яка знімала сюжет про незаконну вирубку лісу в Харківській області, напали працівники одного з господарств. Як повідомили працівники каналу “Наших журналістів спочатку замкнули в автомобілі, в якому спустили колеса, а після побили журналіста в прямому ефірі. Крім того, вимагали видалити відео з відзнятими матеріалами.

Той факт, що журналісти діяли в рамках закону, продемонстрували посвідчення преси, нападників не зупинив: наша знімальна група була побита, а службовий автомобіль і камери – зіпсовані.

Наші журналісти працювали в Харківській області, де спостерігається масова незаконна вирубка лісу. Загальна сума збитку за незаконну вирубку дерев тільки в Жовтневому лісовому господарстві становить близько 200 мільйонів гривень, а в межах всієї області сума може досягати 1 мільярда гривень.

Ми вважаємо, що сьогоднішній напад на журналістів є прямим наслідком безкарності попередніх атак на представників ЗМІ.

Ми просимо владу України і правоохоронні органи зупинити безкарність щодо нападів на журналістів і свободу слова.

“Ми звертаємося до влади з проханням чітко і рішуче сказати, що в Україні не можна використовувати силу проти журналістів. Якщо не припинити те, що відбувається, то наслідки будуть ще більш гнітючими. Адже вільні ЗМІ – це запорука свободи і розвитку держави. Ми сподіваємося, що правоохоронні органи знайдуть виконавців і замовників як сьогоднішнього нападу, так і минулих атак на свободу слова в Україні “, – заявив генеральний директор” 112 Україна “Єгор Бенкендорф.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *