На виборах у Каталонії перемогу здобули прихильники незалежності

Колишній глава каталонського уряду Карлес Пучдемон прокоментував результати дострокових виборів у Каталонії.

“Це результат, який ніхто не може оскаржити. Я думаю, ми заслужили наше право слухати”, – сказав Пучдемон прихильникам у Брюсселі, передає AP.

 Також політик закликав скасувати 155-ю статтю конституції Іспанії про пряме правління центру.

“З завтрашнього дня, коли почнуть свою роботу міністерства, стаття 155 повинна бути скасована, ув’язнені повинні бути звільнені, нам потрібно повернутися назад”, – підкреслив Пучдемон.

Як відомо, партії, які підтримують незалежність Каталонії, зберегли абсолютну більшість у парламенті автономії за підсумками дострокових виборів.

Три політичні сили, які виступають за відокремлення Каталонії, сукупно отримують 70 мандатів у 135-місному регіональному парламенті. Для абсолютної більшості необхідні 68 місць.

Вибори пройшли за рекордної явки – 81,94% виборців.

Іспанський уряд оголосив про розпуск парламенту Каталонії 27 жовтня, після того, як він проголосив незалежність автономії.

За результатами підрахунку 99% голосів, три партії, що виступають за незалежність Каталонії, тримали в місцевому парламенті 70 місць із 135, передає DW.

Згідно з попередніми офіційними підсумками, найбільше голосів набрала ліво-центристська партія Громадяни (Ciudadanos),яка виступає за євроінтеграцію. Її представники отримають 37 депутатських мандатів у парламенті. Однак їм не вдасться сформувати коаліційну більшість.

Друге і третє місця зайняли партії: коаліція Разом за Каталонію (Junts per Catalunya), яку очолює екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон (34 мандати) і Ліві республіканці Каталонії(ERC) (32 місця в парламенті). Ще чотири мандати отримає партія Кандидатура народної єдності, яка також виступає за відділення регіону від Іспанії.


Фото: El Pais

Фото: El Pais

 


Вибори пройшли за рекордної явки – 81,94% виборців.

Нагадаємо, у четвер, 21 грудня, в іспанському регіоні Каталонія завершилося голосування на позачергових виборах до парламенту.

На позачергових виборах боролися шість основних політичних партій, частина з яких виступає за відділення регіону від Іспанії, інші підтримують ідею збереження Каталонії у складі країни.