На Кіровоградщині від коронавірусу померла 11-місячна дитина

У Кіровограді від коронавірусу померла 11-місячна дівчинка. Це перший випадок в області, коли від цієї інфекції гине така маленька дитина. Мама дівчинки запевняє, що лікарі лікували дитину не від ковіду. Однак медики впевнені, що в смерті дитини є і вина мами. Детальніше про цю історію пише OBOZREVATEL.

Думали, що у дитини бронхіт

Маленька Ілона захворіла ще 18 жовтня. За словами її мами Наталі Івашиної, їх з донькою доставили до Новоукраїнської районної лікарні Кіровоградської області.

“Нам говорили, що у дочки бронхіт. Я весь час була з нею. У неї була температура 37,5. Потім через кілька днів, коли медсестра зняла їй канюлю, я побачила, що у дочки синяк і рука спухла. Вони неправильно кололи і не поцілили у вену. Я влаштувала їм скандал, і мене виписали додому”, – розповідає Наталя.

Однак вдома доньці ставало гірше і вже через кілька днів швидка їх знову відвезла в цю ж лікарню. “Коли ми повернулися, то перша ж санітарка мені сказала: “Ну що, знову з’явилася”. Я нічого не відповіла”, – згадує мама Наталя.

Малятку ставало все гірше. Мама запевняє, що намагалася з’ясувати у лікарів, що ж з дитиною, але від неї відмахувалися, казали, що все одно вам цього не зрозуміти.

У мами тест на COVID-19 був негативний

“Потім у неї піднялася висока температура. Мені сказали, що у дочки отруєння і нас будуть відправляти в Кропивницький. Так і сталося, ми поїхали в обласну лікарню. І вже там з’ясувалося, що у дитини коронавірус. Звідки він міг взятися? Адже у мене тест виявився негативним. А я дочку і на руках носила, і цілувала, чому я не заразилася?” – каже Наталя.

Бабуся дівчинки Віра Петрівна каже, що в Новоукраїнці ніхто ПЛР-тест не робив дитині. Його взяли вже у Кіровоградській обласній лікарні. “Вони лікували то бронхіт, то отруєння. Говорили годувати дитину по 60 гр. суміші. Про коронавірус навіть і не йшлося. Коли ми приїхали в обласну лікарню, то лікар нам відразу сказав, що вони вже нічого зробити не можуть! У Новоукраїнці в дитячому відділенні просто вбили нашу дівчинку”, – запевняє бабуся.

Ілона була єдиною дочкою та онукою
Джерело: Facebook Наталі Селецької

“Лікарі просто тікали від нас”

Після результатів аналізів Ілону терміново перевели з обласної лікарні в Кропивницьку міську лікарню, де лікують коронавірус, маму туди вже не пустили. Дівчинка була в дуже важкому і занедбаному стані. На тлі вірусу у неї ще розвинувся енцефаліт.

“Перед тим як нас в Кропивницький переводили дочка була млява. Але я приготувала їй суміш 250 мл, нагодувала. Вона все нормально з’їла. Ніякого отруєння не було. Але вже в іншій лікарні дівчинці встановили катетер, щоб годувати”, – каже Наталя.

А 5 листопада Ілони не стало. У довідці про смерть написано, що малятко померло від коронавірусу. Мама в розпачі і запевняє, що від коронавірусу її дочку не лікували.

“Вони самі говорили, що не лікували дочку від коронавірусу, а лікували від чогось іншого. Ми з мамою потім намагалися отримати довідку в Кропивницькій міській лікарні про те, як і чим лікували дівчинку, але нам винесли якийсь папірець і все. Лікарі просто від нас тікали в Кропивницькому.

Мені навіть не дали попрощатися з дитиною. Я просила, щоб мене хоч би пустили в морг побачити дочку. Але мені відмовили. Спочатку говорили, що дочку ще не привезли, потім сказали, що у них карантин. Труна була закрита. Нам не дозволили везти її на нашій машині, пригрозили, що якщо ми так зробимо, то нас з міста не випустять. Нам довелося оплачувати їх транспорт. Ховали дочку в закритій труні, відкрити не дозволили. А глава нашої сільради ще дзвонила односельчанам і говорила, щоб на похорон не приходили, бо дочка хвора на коронавірус”, – каже Наталя.

Лікарі запевняють, що мама порушувала лікарняний режим

У Новоукраїнській районній лікарні запевняють, що про те, що у дівчинки коронавірус, дізналися вже після того, як санавіація забрала дитину в Кропивницький.

“Тут їй зробили ІФА-тест, який показав, що у дитини був COVID-19. А результати ПЛР-тесту довелося чекати. І коли її відправляли в обласну лікарню ми ще не знали. Вже на наступний день нам зателефонували і повідомили, що ПЛР позитивний. А у матері негативний. Тому дитину в Кропивницькому перевели в іншу лікарню, де лікують від цієї інфекції”, – пояснила заступник медичного директора цієї лікарні Надія Гросул.

Про те, що між мамою і медсестрою стався конфлікт тут говорять неохоче. Мовляв, мама з дитиною самовільно покинула лікувальний заклад.

“Вона з маленькою дитиною покидала лікарню, ходила в магазин, на базар. Хто так робить? Якщо вже лягла в лікарню, то нема чого ходити кудись і всіх заражати”, – говорить Гросул.

За словами лікаря, це перший випадок в області, коли від коронавірусу помирає така маленька дитина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *