На фінансування пенсій припадає 15% бюджету, – експерт

Це складає 15% від ВВП в цілому і є катастрофічною ситуацією, про що не раз казав і Світовий банк, і кредитори України.

На цьому наголосив генеральний директор Української федерації убезпечення, експерт із пенсійних питань РПР Галина Третьякова в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Не дуже поділяю думку прем’єра в тому, що за 7 років Україні вдасться вийти з дефіциту державного бюджету розміром у 141 мільярд гривень. На мою думку, це ілюзія, і ми не зможемо перекрити такі показники», – вважає Галина Третьякова.

Експерт зауважила, що сьогодні на утримання пенсіонерів держава витрачає більш як 300 мільярдів гривень.

«Фонд заробітної плати складає близько трильйона гривень. Відтак на утримання пенсіонерів витрачається 30% від обсягу всього фонду, тобто 300 мільярдів гривень.

Такі показники складають 15% від ВВП в цілому. І це є катастрофічною ситуацією, про що не раз казав і Світовий банк, і кредитори України», – наголосила Третьякова.

На думку експерта, населенню потрібно пояснювати, що виключно в економічний спосіб не можна збільшити надходження до Пенсійного фонду.

«Не можна повністю спиратися на розвиток економіки, незважаючи на те, чи буде він, чи ні. Натомість потрібно терміново вводити накопичувальну складову і допомагати населенню зберігати їхні кошти. Потрібно запустити такі механізми, щоб кошти бідного та середнього класу надійно зберігалися, і їх ніхто не зміг вкрасти, як було до цього», – переконана Галина Третьякова.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *