МЗС України відреагувало на випад Варшави про намір заборонити в’їзд антипольськи налаштованим українцям

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували висловлювання глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського щодо посилення контролю перетину кордону антипольськи налаштованими українцями.

“Хотіли б підкреслити, що в Україні немає антипольських настроїв, більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, незважаючи на відмінність в оцінках складного історичного минулого. В українському суспільстві є чітке розуміння необхідності подальшого зміцнення співпраці з Польщею як в інтересах двох народів, так і всієї Європи. Підтвердженням цьому є сотні тисяч українців, які зараз живуть в Польщі”, – йдеться в оприлюдненому в п’ятницю ввечері, 3 листопада, прес-службою МЗС заяві.

В інформації підкреслюється, що свого часу Київ з Варшавою досягли розуміння, що історичне примирення можливе за європейським християнським принципом: “Прощаємо і просимо вибачення”.

В українському МЗС переконані, що Україна і Польща повинні йти до примирення шляхом взаємного сприйняття один одного, а не нав’язування своєї точки зору.

“Цей принцип польській стороні було запропоновано втілити в практичну площину шляхом підписання і реалізації відповідної дорожньої карти, однак відповідь все ще очікуємо”, – відзначили дипломати.

Також в міністерстві наголосили на важливості українсько-польського стратегічного партнерства.

“Україна відкрита до співпраці, в тому числі, з історичної проблематикою. Впевнені, що ми обопільно в цьому зацікавлені, розуміючи взаємну важливість українсько-польського стратегічного партнерства”, – підкреслили в МЗС.

Напередодні глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що польська влада хоче запустити процедуру, яка б унеможливила в’їзд в країну людям, які сповідують антипольські погляди. Крім того, глава МЗС висловив сумнів в запланованій зустрічі президентів Анджея Дуди та Петра Порошенка.

Відзначимо, Польща входить до Шенгенської зони.