МВС відкрило два провадження про можливе незаконне стеження за Марі Йованович

Як повідомляє сайт МВС, Національна поліція відкрила 2 кримінальних провадження через повідомлення слідчих Палати представників Конгресу США про можливе незаконне стеження в Україні за колишнім американським послом Марі Йованович.

 В МВС кажуть, що взяли до відома матеріали, опубліковані 14 січня слідчими Палати представників, і після їх аналізу поліція розпочала кримінальні провадження за ч. 2 ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції ) та ч. 1 ст. 182 (незаконне збирання, зберігання, використання конфіденційної інформації про особу, порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України.

У відомстві розповіли, що комітет з розвідки Палати представників опублікував нотатки та інші документи про те, що під час її каденції в Україні за Йованович начебто здійснювалося незаконне стеження та відбувалося втручання в роботу її електронних гаджетів на замовлення американців.

 В МВС зауважили, що позиція України – не втручатися у внутрішньополітичні справи Сполучених Штатів, але в опублікованих записах “міститься факт можливого порушення законодавства України та Віденської конвенції про дипломатичні зносини”, яка захищає права дипломата на території іншої держави.

МВС звернулося до американського ФБР з проханням надати усі матеріали та інформацію про осіб, які можуть бути причетні до цієї справи.

Крім того, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков запропонував представникам США взяти участь у розслідуванні.  “Наша мета – оперативно-слідчим шляхом перевірити, чи дійсно був факт порушення українського та міжнародного законодавств. Тоді повинно бути відповідне реагування. Або ж це була просто бравада та фейк у неформальній бесіді двох громадян США”.

Нагадаємо:

  • Комітет з питань розвідки Палати представників США в межах справи про імпічмент Дональда Трампа опублікував переписку соратника адвоката президента США Руді Джуліані Льва Парнаса з низкою людей, зокрема з оточення українського президента Володимира Зеленського.
  • Глава комітету із закордонних справ Палати представників США Еліот Енгель вважає, що ця переписка свідчать про те, що експосол США в Україні Марі Йованович перебувала під наглядом до того, як її звільнили.
  • Йдеться про листування між Парнасом і кандидатом в Конгрес від республіканців Робертом Хайдом.
  • Відзначається, що Хайд ображав Йованович і, мабуть, надавав інформацію про її пересування в Києві.
  • Так, в одному з повідомлень Хайд написав: “Вони перевезуть її завтра”. В іншому він сказав, що у нього є партнери в Україні, які можуть допомогти відстежити Йованович.
  • Минулої осені Йованович говорила, що їй дзвонили пізно вночі з Вашингтона, попереджаючи, що їй потрібно терміново повернутися в Сполучені Штати і що існують побоювання щодо її безпеки.
  • З 2016 по 2019 роки посольство США в Україні очолювала Марі Йованович. Уже після звільнення Йованович президент США Дональд Трамп у розмові із президентом України Володимиром Зеленський назвав її “поганим послом”.
  • Після звільнення Йованович заявила, що вона відмовилася передавати прохання адвоката Трампа Руді Джуліані українським чиновникам. Йованович сказала, що порадила для комунікації використовувати офіційні правоохоронні канали.
  • Йованович давала свідчення у справі імпічменту трьом комітетам Палати представників США в середині жовтня, а згодом була опублікована стенограма її свідчень.
  • Вона, зокрема, сказала, що була налякана ремаркою Трампа про те, що “на неї невдовзі чекають певні речі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *