Міністр: У 2020 році близько тисячі лікарень в Україні недоотримали фінансування
У 2020 році близько тисячі лікарень по всій Україні недоотримали фінансування. Зокрема, менше коштів отримали обласні лікарні, а також дитячі та інфекційні заклади. Деякі з лікарень недоотримали 50% фінансування.
«Ми зустрілися з Національною службою здоров’я на початку квітня, коли вони вже уклали всі договори. У розрахунках, які вони мені дали, 984 лікарні отримали фінансування менше, ніж в минулому році. З них 332 – на 50% менше, ніж в минулому році», – заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі програми «Свобода слова».
Міністр зазначив, що кошти недоотримали близько 215 обласних лікарень, а також дитячих та інфекційних установ. Також Степанов підкреслив, що фінансування цілих напрямків, наприклад, протитуберкульозного або психіатричного, скоротилося на 70-80%.
Раніше повідомлялося, що пандемія коронавірусу показала неефективність системи фінансування інфекційних лікарень за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», який передбачала попередня медична реформа.
Міністерство охорони здоров’я до кінця поточного року планує запровадити професійне ліцензування лікарів на законодавчому рівні. Тим часом Уляна Супрун назвала міста, в яких виникли складнощі з впровадженням інституту сімейних лікарів.
Медична реформа в Україні втілюється непрофесійно і становить небезпеку для людей, а Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) не пропонує і не бере до уваги альтернативні методи впровадження необхідних перетворень. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів голова громадської організації «Платформа громадського здоров’я», асистент кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ ім. Богомольця Максим Іонов.
З 1 червня МОЗ запровадить нову систему фінансування лікарень. Наразі Міністерство терміново готує зміни до деяких нормативних актів.