НАБУ вимагає змінити запобіжний захід для Мартиненка та Переломи

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомляє, що при обраній мірі запобіжного заходу у вигляді взяття на поруки для Миколи Мартиненка та Сергія Переломи, можуть бути знищені докази, а також чинитися тиск на свідків.

У НАБУ сподіваються, що рішення буде переглянуто.

“Національне антикорупційне бюро не згідно з рішенням щодо запобіжного заходу для затриманих по справі розкрадання коштів СхідГЗК і сподівається, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура зможе відстояти позицію слідства в апеляційній інстанції”, – повідомили в НАБУ.

Також повідомляється, що затримання 20 квітня були проведені “в суворій відповідності з законом незалежно від політичної приналежності або переконань суб’єктів розслідувань”.

Нагадаємо, Солом’янський суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді особистої поруки для екс-депутата Миколи Мартиненка, якого підозрюють у причетності до схеми по розтраті коштів на 17,28 мільйона доларів.

20 квітня НАБУ затримало Мартиненка у справі про розтрату $17,28 млн на українському держпідприємстві Східний ГЗК під час постачання уранового концентрату з Казахстану. Сам Мартиненко відкидає звинувачення проти себе.

Відразу після цього Народний фронт опублікував заяву на підтримку екс-нардепа, звинувативши НАБУ у вибірковому правосудді, фальсифікації справи та політично мотивованих діях.

У Народному фронті також заявили, що НАБУ сподівається отримати санкцію на утримання Миколи Мартиненка під вартою в судді Солом’янского райсуду Києва Олександра Бобровника, “який перебуває на гачку у НАБУ і прославився тим, що вживає алкоголь та бере хабарі прямо в своєму робочому кабінеті”.