Міндовкілля оголосило про плани масштабного заліснення України

У Всесвітній день захисту лісів, який відзначалося 21 березня, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оголосило про плани щодо масштабного заліснення України до 2030 року. Про це повідомила пресслужба Міндовкілля з посиланням на очільника відомства Романа Абрамовського.

Зазначається, що ліси займають майже 16 % територій країни. Однак через зміну клімату, посухи та поривчасті вітри все частіше виникають лісові пожежі. За даними міністерства, лише торік в Україні 2,5 тисячі пожеж знищили 75 тисяч гектарів лісу, це як 105 тисяч футбольних полів разом. Абрамовський зазначив, що найбільше шкоди завдали масштабні пожежі у Житомирській, Луганській та Харківській областях.

“На відновлення цих територій підуть роки. Тому наразі один з пріоритетів Міндовкілля – відновлення лісових територій. Лише за минулий рік лісівники висадили близько 180 мільйонів сіянців. Цього року плануємо не відставати від цієї цифри”, – сказав міністр.

Він також повідомив про розробку плану запобігання лісовим пожежам у зоні відчуження та стратегії управління ландшафтними пожежами в Україні. Найближчим часом уряд планує ухвалити ці документи.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”