Хто зможе відмовитися від накопичувальної пенсії

В Україні вже давно ведуться розмови про запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи як панацеї позбавлення Пенсійного фонду від дефіциту. При цьому прем’єр-міністр Денис Шмигаль і керівництво Мінсоцполітики мають намір ввести накопичувальну пенсійну систему вже до кінця поточного року.

У той же час у відомстві усвідомлюють, що для частини громадян – тих, кому до виходу на пенсію залишилися лічені роки – така система не матиме сенсу.

У зв’язку з цим Міністерство соціальної політики пропонує надати громадянам старше 50 років право відмовитися від участі в обов’язковій накопичувальній пенсійній системі.

Про це йде мова в серії змін, які до законопроекту №2683, який запроваджуватиме в Україні накопичувальні пенсії,  підготувало Мінсоцполітики.

При цьому міністерство пропонує:

створювати спеціальні фонди для тих громадян, які не змогли вибрати для обов’язкових пенсійних накопичень недержавний пенсійний фонд (НПФ). Незважаючи на те, що такий фонд буде створений державою, планується, що його робота не буде відрізнятися від уже існуючих НПФ;
створити «єдине вікно», де кожен учасник системи зможе самостійно вибрати фонд, переводити накопичені кошти з одного фонду в інший, контролювати стан рахунку і т. п. «Єдине вікно» стане єдиною базою даних з інформацією по всіх учасниках другого рівня накопичувальної системи;
фінансування накопичувальних пенсій здійснювати за рахунок єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб: від кожного податку в систему буде надходити по 2%.
для пенсійних виплат планується надати три опції: довічні платежі, разова виплата або поділ на певний термін.
Мінсоцполітики вже представило пропозиції Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Як уточнюють в міністерстві, озвучені ініціативи повністю підтримав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Глава Комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова також продемонструвала готовність депутатів затвердити всі зміни. Поки ж Мінсоцполітики очікує коментарів від Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, а також від Національного банку ..

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”