Малий бізнес вбивають навмисно. Білоруська модель держкапіталізму?
Люди, які в темі, кажуть, що з листопада в податкових черги на закриття підприємництва. Це пов’язано з підвищенням податкового навантаження на малий і середній бізнес через регулювання ФОП. Я і мої знайомі – не виключення.
Люди, які в темі, кваліфіковано заявляють, що великий бізнес це, практично, не зачіпає. Вони заробляють в інший спосіб і мінімізують податки через виплати, які не обкладаються в повній мірі.
Штраф для юрособи за приховування зайнятості складає 320 тисяч гривень.
Я хочу побачити реально ФОПа чи те саме мале підприємство, яке такий штраф просто не вб’є.
Ніхто не розуміє для чого це робиться.
Я підозрюю, що основним є наполягання потенційних закордонних інвесторів, які традиційно сплачують і у нас податки в повному об’ємі. Однак, справедливо зазначити, що закордонний бізнес має інвестиційний ресурс, а вітчизняний такого позбавлений зовсім.
Нереально конкурувати, коли вартість кредитних коштів вп’ятеро нижча за кордоном, ніж у нас. Приховані податки і є єдиним джерелом інвестиційних ресурсів у вітчизняній економіці.
Ахмєтови й колєснікови закручування гайок одобряють, бо конкурентів на ринку праці держава масово усуває.
Населення тотально безграмотне й задубіло-совкове, не задумуючись, що відбувається, каже, що все правильно, податки треба платити і взагалі на “нормальних” (тобто – великих) підприємствах є соцпакет.
В результаті, соціальна база всіх прозахідних перетворень, як то майдани, нищиться тотально і вражаючими темпами.
Далі очікуємо негативну динаміку в економіці, яка й стане базою такої бажаної для Москви й п’ятої колони “революції”. Білоруська модель державного капіталізму у нас не виживе.
А ще мене турбують повсюдні погроми ринків у Києві… І те, що процес захисту дрібноти намагаються очолити вомбати…
Сподіваюсь, що спільнота, врешті, вилізе зі своїх інтелектуальних та етичних переживань і задумається.