Loading...

Луценко порушив кодекс профетики, побувавши на закритій зустрічі фракції БПП з президентом, – “Схеми”

На закритій зустрічі фракції БПП з президентом України Петром Порошенком, що відбулася в резиденції “Залісся” 7 вересня, був присутній генеральний прокурор України Юрій Луценко, хоча це суперечить Кодексу професійної етики працівників прокуратури.
Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляють журналісти програми “Схеми” (спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу “UA: Перший”).

Як говориться в кодексі, розміщеному на сайті ГПУ, працівник прокуратури “не може брати участь в будь-якій політичній діяльності, демонструвати свої політичні переконання і здійснювати інші дії, які можуть бути розцінені як його особливе ставлення до певної політичної сили”.

Юрій Луценко поки не відповів на лист редакції програми з проханням прокоментувати свій візит на вечірку, профінансовану партією “Солідарність”.

Наскільки незалежним є генеральний прокурор, який відвідує такі заходи, журналісти поцікавилися у депутатів БПП.

“Повністю незалежним, – заявила депутат Ольга Червакова. – Якщо у людини немає совісті, то він може без відвідувань вечірки фракції робити безсовісні речі, якщо є совість, то незалежно, де вона може бути, це не вплине на об’єктивність”.

Її колега Дмитро Білоцерківець жартома зауважив, що Луценко був на неформальній зустрічі фракції не як генпрокурор.

“Юрій Віталійович – він же чоловік своєї дружини? Його дружина – народний депутат БПП. Деякі представники були там зі своїми другими половинками”, – сказав він, втім інших прикладів, хто ще був з дружиною або чоловіком, привести не зміг.

Прокурор з Іспанії Карлос Кастресана, який відомий світу тим, що був призначений антикорупційним комісаром в Гватемалу, де посадив за ґрати 150 чиновників, включаючи екс-президента країни, іншої думки.

“Генеральний прокурор або будь-який інший прокурор має велику несумісність зі сторонньою діяльністю. Він може виконувати тільки державну службу, він не може бути залучений в політику або в бізнес”, – зазначає Кастресана.

Джерело: https://censor.net.ua/n455502

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *